בשל דרישות השב"כ: לא אושרה יציאת הסייפים

השתתפותם בקטאר נמצאת בספק. בלוה: "מקווים שההחלטה תשתנה"

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  14.01.20 - 16:05
המשלחת הישראלית משתתפת בטורנירים קודמים במדינה
המשלחת הישראלית משתתפת בטורנירים קודמים במדינה

תגיות: סייף

תחילת כתבה

באיגוד הסיוף עדיין לא אמרו נואש לגבי היציאה של יובל פרייליף ועידו הרפר לגראנד פרי החשוב שייפתח ביום שישי הבא בדוחא, שבקטאר. היום (שלישי) מנכ"ל האיגוד שלח מכתבים גם לראש אגף האבטחה של מנהל הספורט וגם לוועד האולימפי הישראלי בבקשה לשקול שוב את היציאה. כזכו השב"כ אסר על הנבחרת שכוללת רק את שני הספורטאים הללו ומאמן הנבחרת אוהד בלוה לצאת לאמירות, כלל הנראה בגלל חיסולו של קאסם סולימאני.

חשוב לציין כי הנבחרת השתתפה בטורניר הזה כבר  מאז 2010. לפעמים טסה עם אבטחה ישראלית ולעתים גם לא, אך לטענת אנשי הנבחרת בכל הפעמים האירוח של הקטארים היה למופת. הפעם, הכוונה הראשונית הייתה להוציא חמישה ספורטאים, אך הדרישה של השב"כ הייתה שאיתם יהיו ארבעה מאבטחים (כל העלויות של המאבטחים הם על חשבון איגוד הסייף) , כך שבסופו של דבר מאמן הנבחרת צימצם את המשתתפים לשניים בלבד, פרייליך, שהוא אלוף אירופה המכהן ובעל סיכוי להגיע למשחקים האולימפיים בטוקיו, ועידו הרפר שנחשב למספר 2.

אלא שבימים האחרונים האיגוד קיבל את ההודעה כי השב'כ אינו מאפשר את היציאה לדוחא. בשלב הזה, באיגוד עדיין מנסים לשנות את ההחלטה של אגף האבטחה של מנהל הספורט. אגב, בלוה, פרייליך והרפה מוכנים לטוס לבד ללא אבטחה, אך באיגוד לא מאשר להם את היציאה ללא אישור השב"כ.

"אנחנו מתכוננים לנסיעה הזאת. מקווים מאוד ששירות האבטחה ישנה את המלצתו ו/או מנהל הספורט יתן לנו לנסוע לתחרות המאוד חשובה והקריטית בסבב", אמר בלוה לערוץ הספורט. "ברגע שיובל לא ישתתף בתחרות הזאת לוקחים ממנו כלי נשק מאוד חזק. תחרות גראנד פרי מעניקה ניקוד של פי 1.5 לכל משתתף. יש שמונה תחרויות בסבב, שמתוכן 3 גראנד פרי, ומהתחרויות האלה לוקחים את חמש התוצאות הטובות ביותר ושלוש זורקים. התחרות האחרות של יובל לא היו טובות, כך שהוא צריך להרוויח ניקוד".