ניצחון היסטורי לנבחרת הכדורמים נשים

הבנות גברו על גרמניה 3:10 ונכנסו לדירוג טופ-10 באירופה

מערכת אתר ערוץ הספורט  19.01.20 - 19:12
חגגו ניצחון היסטורי. (באדיבות איגוד הכדורמים)
חגגו ניצחון היסטורי. (באדיבות איגוד הכדורמים)
תחילת כתבה

נבחרת כדורמים הנשים של ישראל ממשיכה לספק הישגים מרשימים ולרשום תקדימים במסגרת הפרויקט הלאומי אולימפי "פאריס 2024". היום (ראשון), נרשם בבודפשט הניצחון הראשון אי פעם בטורניר גמר אליפות אירופה. זה קרה מול נבחרת גרמניה, במסגרת שלב הבתים, והסתיים בתוצאה 3:10. הניצחון מדרג את ישראל בפעם השניה ברציפות בטופ 10 של אירופה.

בטורניר הבכורה של ישראל במפעל, יורו 2018, שנערך בברצלונה, הושגה נקודת הבכורה אי פעם בתיקו מול קרואטיה, היריבה אותה תפגוש ישראל ביום שלישי במשחק על מקום 9. היום, במשחק האחרון של בית 2, הושג הניצחון הראשון במפעל.

גרמניה, שסיימה שמינית ביורו הקודם, נכנעה לפתיחה מוחצת של השחקניות בכחול-לבן, ובמחצית היתה התוצאה 1-7 לישראל. הקפטנית שונית סטרוגו כבשה רביעייה, ושתי הצעירות המוכשרות, הילה פוטוריאן ומרים בוגצ'נקו, הוסיפו שלישייה כל אחת.

יו"ר איגוד הכדורמים רויטל גלוסקא כהן אמרה: "ברכות לנבחרת והצוות על ניצחון מרשים ראשון. כל אשר נותר כעת זה לסיים את הטורניר עם נצחון נוסף ולשפר את מיקומנו מהאליפות הקודמת. מאמינה בנבחרת". גםמאמן הנבחרת, דימיטריס מברוטאס, נשמע מרוגש בסיום: "יום היסטורי לכדורמים הישראלי ואני מקווה שנמשיך בדרך זו. לקבל רק 3 גולים ברמה הזו, זהו נתון מרשים להגנה שלנו. הבנות היו מרוכזות מאוד ועשו מה שצריך".