המכביה נדחתה בשנה ותיערך ב-2022

המנכ"ל הסינג: "נמשיך בהכנות כדי לקיים אותה בצורה טובה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  02.04.20 - 17:18

תגיות: המכביה ה-21

תחילת כתבה

המכביה ה-21 נדחתה בשנה. הנהלת מכבי תנועה עולמית בראשות אמיר פלד והוועד המארגן של המכביה בראשותו של אילן פרנקו קיימו היום (חמישי) דיון רחב בהשתתפות עשרות ראשי קהילות מכבי השונות בעולם. בסופו, קיבלו את ההחלטה על דחיית התחרות שהייתה אמורה להיערך בקיץ 2021. לכן, המכביה ה-21 תתקיים בין ה-12-26 ביולי 2022.

הסיבה המרכזית להחלטה לדחות את המכביה בשנה הינה דחיית האולימפיאדה לקיץ 2021, במקביל לתאריכים המקורים של המכביה. הרצון המובהק הוא להביא ארצה את הספורטאים היהודים המובילים, כפי שנעשה במכביות האחרונות, שיתחרו לצד הספורטאים האולימפיים הישראליים, דבר שהיה נמנע אם המשחקים היו מתקיימים בקיץ הבא.

כמו כן, המכביה הראשונה התקיימה בשנת 1932 באצטדיון המכביה בתל אביב ולמעט תקופת מלחמת העולם השניה לא בוטלה ותמיד התקיימה כשנה לאחר האולימפיאדה. דחיית המכביה בשנה תסייע לראשי הקהילות היהודיות בעולם כמו גם לוועד המארגן בישראל להתאושש ממשבר הקורונה ולהמשיך ולגייס מספר שיא של ספורטאים אשר יגיעו להתחרות באירוע הספורט המרכזי של העולם היהודי.

בתוף כך, מנכ"ל המכביה, רועי הסינג אמר: "אנו שלמים עם ההחלטה שהתקבלה ביחד עם ראשי קהילות מכבי בעולם לדחות את המכביה בשנה על אף שזה לא קרה בעבר. אנו נמשיך בהכנות ביחד עם השותפים הרבים שלנו, בארץ ובעולם, על מנת לקיים את המכביה ה-21 בקיץ 2022 בצורה הטובה ביותר".