"זכותנו להשיב מלחמה!": קאפרניק קרא למרד

שחקן הפוטבול הצטרף למחאה: "זו התגובה ההגיונית היחידה". צפו בתיעוד חדש של פלויד ממצלמות האבטחה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  29.05.20 - 13:59

תגיות: NBAג'ורג' פלויד

תחילת כתבה

בעוד אנחנו נמצאים בעיצומן של הכנות אחרונות לקראת חזרת הספורט לחיינו, בארה"ב שמו הכל בצד לטובת נושא אחד: מותו של ג'ורג' פלויד. הבוקר (שישי), בעוד המהומות במיניאפוליס מחריפות משעה לשעה, חברו הטוב ושחקן ה-NBA בעבר - סטיבן ג'קסון - נתן את גרסתו העדכנית לאירועים והבהיר: אנחנו נשיג עבור פלויד צדק.

"בכנות, ג'ורג' היה שמח שאנשים נלחמים על שמו, אבל הוא לא היה רוצה שזה יראה ככה", אמר ג'קסון בהתחשב בהפגנות הענק שבארה"ב. "הוא לא היה רוצה שאנשים יפגעו, הוא לא היה רוצה שעסקים יסבלו ויאלצו להתחיל מחדש. אלה רצונות של אנשים חלשים, הוא לא היה חלש. כמובן שהוא היה רוצה שאנשים יעמדו לצידו בדרך הנכונה, אבל לא ככה".

ג'קסון לא הסתפק בכך והביע שוב את כאבו העמוק: "היינו אחים. הוא היה ספורטאי, רצה להגיע לליגות המקצוענים בכדורגל וכדורסל - פשוט לא היו לו את אותן הזדמנויות שהיו לי. הוא היה ממוקד בלקבל את העבודה שלו ולשנות את חייו, לשם כך עבר למינסוטה - כדי להתחיל מחדש. זה כואב, אני רואה כאן רצח, שנאה. אני הולך למסע הזה כדי להשיג צדק עבור חבר שלי".

ג'קסון, כמובן, לא היה לבד. "כשהציוויליזציה מובילה למוות, מרד זו התגובה ההגיונית היחידה", כתב שחקן הפוטבול, קולין קאפרניק, שמוכר כפעיל חברתית למען השחורים בארה"ב וכבר נכנס למלחמה מהסוג הזה נגד המשטרה. "אנחנו זועקים לשלום, אך קולנו נוחת על אזניים חירשות כיוון שהאלימות שלהם היא זו שהביאה להתנגדות הזו. יש לנו את הזכות להשיב מלחמה! תנוח בחוזקה, ג'ורג' פלויד".

בתוך כך, בעודנו מדברים, ההפגנות בארה"ב ממשיכות להחריף. הלילה הוכרז מצב חירום במיניאפוליס והמשמר הלאומי נקרא לעזור בפיזור ההפגנות - לאחר שמפגין שחור עור נורה למותו. במקביל, פורסם סרטון חדש של מצלמת אבטחה מזירת האירוע, בו רואים בבירור שפלויד לא התנגד למעצר ולהפך, הוא שיתף פעולה ודיבר עם השוטרים בגלוי. הסרטון הזה, כמובן, הוביל להפגנות אפילו קשות יותר.