כדורמים: שלוש השחקניות שחתמו בחו"ל

בוצ'נקו והוכברג ביוון, נוי חתמה בהונגריה. ויש גם קפטנית חדשה לנבחרת

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  16.09.20 - 12:15

תגיות: כדורמים

תחילת כתבה

איגוד הכדורמים ערך היום (רביעי) מסיבת עיתונאים מיוחדת לכבוד שלוש שחקניות ישראליות שיוצאות לשחק בחו"ל. כרם נוי תשחק בקבוצת סנטש בהונגריה, ואילו מרים בוגצ'נקו ונופר הוכברג חתמו בניראס מיוון. אגב, בליגות ביוון ובהונגריה מותר רק שתי שחקניות זרות בכל קבוצה. כמו כן, צוין במסע"ת כי איילת פרס תהיה הקפטנית החדשה של הנבחרת. מסיבת העיתונאים נערכה במשרד הוועד האולימפי.

רויטל גלוסקא כהן, יו"ר איגוד הכדורמים, פתחה ואמרה: "איגוד הכדורמים עשה תהליך בשנים האחרונות מאוד רציני ומקצועי. מרז שדימיטריס הגיע בץור מנהל מקצועי נעשה תהליך שבו כל הזמן בודקים את עצמנו. הגענו לרגע המאוד מרגש מבחינתנו ששלוש שחקניות קיבלו חוזה מקצועני בחו"ל וזה כמובן נגרר בעקבות ההצלות בארבע השנים האחרונות ופעמיים ההעפלה לאליפות אירופה. כדי לשחק ברמות הכי גבוהות השחקניות צריכות לחוות את זה ביום יום ואנחנו שמחים מאוד על הפניות של הקבוצות".

גילי לוסטיג, מנכ"ל הוועד האולימפי, אמר: "זה באמת רגע מרגש. רוב הבמה צריכה להיות של הבנות, ששוברות את תקרת הזכוכית . חשוב לציין ששום דבר לא קורה במקרה, הכל מתחיל ונגמר באנשים. באיגוד הכדורמים לקחו את הנושא הזה כנושא החשוב בחייהם, עשו את הדבר הראשון והחשוב ביותר- הביאו אנשי מקצוע ברמה גבוהה. אנחנו עדיין במשחק האולימפי, הנבחרת שלנו עדיין מתכוננת לטורניר הקדם האולימפי וזוהי הצלחה. אף ענף קבוצתי אחר לא בגברים ולא בנשים הגיעו להישג הזה, וזה בהחלט נותן השראה לעוד שחקניות כדורמים".

דימטריס מאברוטס, מאמן נבחרת הנשים: "אני מודה על האמון של האיגוד בי, אנחנו רודפים אחרי החזון שלנו, שתהיה נבחרת כדורמים במשחקים האולימפיים. אנחנו מקווים מאוד שכבר נהיה שבמשחקים האולימפיים האלה בטוקיו אבל המטרה האמיתית היא ההשתתפות במשחקים האולימפיים הבאים 2024. עבור הבנות שהולכות לשחק באירופה, זה אתגר גדול , הן חייבות להיות גאות בעצמן. הנבחרת הלאומית עכשיו תתחיל תקופה חדשה, עידן חדש".

מרים בוגצ'נקו, שתצא לשחק ביוון בקבוצה שסיימה בשנה שעברה מקום הרביעי, סיפרה: "אני שמחה על המעמד שניתן לי מהצבא, ספורטאי עילוי, ולדעתי זו הזדמנות פז לשחק ביוון. אני בטוחה שנצליח לעמוד באתגר ולהביא את הכבוד הראוי למדינה". נופר הוכברג, שגם תשחק ביוון: "זה כבוד גדול להיות פה. מתרגשת מאוד לקראת המעבר. זה היה תהליך קשה, אבל זה כמו חלום שמתגשם".

כרם נוי, שחתמה בהונגריה, אמרה: "אני מאוד מתרגשת, לא חשבתי שזה יקרה אבל בעקבות העבודה הקשה מגיעים למקומות גבוהים. בלי ההצלחות באליפות אירופה לא היו רואים אותנו בעולם, זה כבוד להיות בין השחקניות שהולכות לשחק בחו"ל".

איילת פרס, הקפטנית החדשה: "יצא שעם השנה העברית החדשה, יש התחלה חדשה גם לנבחרת עם שלוש בנות שיוצאות לשחק בחו"ל. הנבחרת הגיעה להישגים מאוד גבוהים בארבע שנים האחרונות. היציאה של הבנות לחו"ל תפתח את הדלת לבנות נוספות בארץ".