היסטוריה: רם לוין במקום ה-4 באליפות אירופה

המטפס רשם הישג שיא עבור ישראלי בתחרות בולדרינג

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  23.11.20 - 20:33
(הגר עמיבר)
(הגר עמיבר)
תחילת כתבה

המטפס הישראלי רם לוין (21) סיים את אליפות אירופה בבולדרינג במקום הרביעי, הישג שיא לטיפוס הישראלי אי פעם. לוין היה המתחרה היחיד שהצליח לסיים את מסלול הגמר השני, מתוך ארבעה, ואת הגמר סיים עם טופ אחד ושני זונים (אחיזות בונוס). ההישג מציב את לוין בעמדה מעולה להעפלה למקצה הקומביינד, המשלב את שלושת סגנונות הטיפוס ביום אחד, ולתחרות על הכרטיס למשחקים האולימפיים.

לאחר הגמר סיכם לוין את ההופעה: "לא יכולתי לחלום על תחרות טובה יותר - עצם ההגעה לגמר הייתה הישג עצום מבחינתי ונתתי פייט לאורך כל הדרך. זה שהובלתי בחלק מהתחרות תמיד משאיר את ההרגשה של 'מה אם', אבל אני בטירוף כרגע והמטרה שלי הוא קודם כל הכרטיס למשחקים האולימפיים".

אליפות אירופה מתנהלת במשך שבוע, כאשר הספורטאים מתחרים באליפויות משנה של סגנונות הספיד (טיפוס מהיר), בולדרינג והובלה. לאחר שסיים בין 20 הראשונים בספיד ורביעי בבולדרינג, זקוק לוין לתוצאה טובה גם במקצה ההובלה, שמתחיל מחר, על מנת להבטיח את המשך התחרות בימים שישי ושבת, במקצה הקומביינד. הזוכה בקומביינד (מבין המדינות שטרם מילאו את מכסת הספורטאים) יקבל את הכרטיס הנכסף למשחקים האולימפיים בטוקיו.

רם הוא הספורטאי הישראלי השני אי פעם המגיע לגמר אליפות אירופה בבולדרינג, לאחר שיעל טאוב עשתה זאת בשנה שעברה. זהו הישג מדהים אישי מדהים לרם, שהעפיל לראשונה אתמול לחצי גמר אליפות אירופה. נבחרת ישראל העמידה לאליפות אירופה נבחרת בת 10 משתתפים, וההישגים עד כה הן הטובים ביותר של נבחרת ישראלית אי פעם- נמרוד מרקוס וגבע לוין הגיעו לגמר מקצה הספיד, איילה כרם ויעל טאוב לחצי גמר הבולדרינג בנשים. בחצי גמר הבולדרינג גברים השתתפו חמישה ספורטאים ישראלים מתוך עשרים מתחרים סה"כ, וכמובן רם לוין בגמר.