הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הישג שיא בטיפוס: נמרוד מרקוס חמישי בעולם

סיום חלומי למטפס בגמר הבולדרינג: "זה חלום, בדרך הנכונה"

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  20.09.21 - 00:34
(צילום: Nikita Tsarev)
(צילום: Nikita Tsarev)

תגיות: טיפוס

תחילת כתבה

הישג שיא לטיפוס הישראלי: נמרוד מרקוס סיים היום (ראשון) את גמר אליפות העולם בבולדרינג במקום החמישי וסגר מחצית ראשונה חלומית של הנבחרת הישראלית באליפות העולם ברוסיה.

מרקוס סיים את חצי הגמר של התחרות, שנערך הבוקר, במקום הרביעי - ונראה חזק ונחוש מאוד עם תחילת הגמר. הוא הצליח להשיג זון (אחיזת בונוס) בשני מסלולים ובכך הקדים את המטפס הסלובני.

"איזה חלום", הגיב מרקוס מיד לאחר התחרות. "רק להגיע למעמד של גמר עולמי זה מטורף. הגעתי לגמר והרגשתי כאילו אני מתחרה מול קהל ביתי, כאשר כל הנבחרת מעודדת מהקהל. הרמה העולמית היום מדהימה וכיף לראות איך כל שנה אני, כמו גם שאר הנבחרת, מצמצמים את הפער. יש לאן לשאוף ואנחנו בדרך הנכונה".

למקום השני באליפות הגיע טומואה נרסקי, אלוף העולם לשנת 2020, אשר ייצג את יפן במשחקים האולימפיים בטוקיו. את האליפות ניצח קוקורו פוג'י, אלוף יפן הנוכחי, שהראה דומיננטיות מוחלטת והיה המתחרה היחיד בגמר שסיים את כל ארבעת המסלולים (שניים מהם בניסיון הראשון).

ההישג של מרקוס מצטרף לחצי הגמר אליו העפילה איילה כרם, ואותו סיימה במקום ה-11 המכובד מאוד, וכמובן למדליית הזהב בה זכה מור ספיר, המטפס הפראלימפי, והפעם הראשונה בה התנגנה התקווה באליפות עולם בטיפוס. מחר תתחיל אליפות ההובלה, וייכנסו למעגל התחרויות גם יובל שמלא וולרי קרמר, בנוסף לשאר הנבחרת.

את ישראל מייצגים בתחרות המטפס הפראלימפי וסגן אלוף העולם, מור ספיר, לצידם של יובל שמלא, אלכס חזנוב, נמרוד מרקוס, רם לוין, גבע לוין, כרמל רז רומיאו. בנשים מייצגות את ישראל איילה כרם, יעל טאוב, נעה שירן, אמילי פופקו, מאיה דרימר וואלרי קרמר.