הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

אגדות הוקי קרח רוסיות יגיעו למשחק ראווה

ישחקו מול נבחרת ישראלית ב-18 בנובמבר במושב תנובות

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  04.11.21 - 18:10

תגיות: הוקי קרח

אגדות הוקי קרח של רוסיה יגיעו למשחק ראווה בישראל שיתקיים ב-18 בנובמבר בארנת הקרח הגדולה בארץ, Oneice Arena, שבאזור התעשייה של מושב תנובות בשרון. הביקור של אגדות ההוקי הרוסיות הוא חלק מהאירועים המתקיימים השנה בארץ וברוסיה, לציון 30 שנה לחידוש היחסים בין שתי המדינות. המשלחת הרוסית כוללת 24 חברים, כולם עם רקורד מקצועני מרשים, שמות ענקיים בהיסטוריה של ההוקי קרח ברוסיה ובעולם, שצברו תארים במשחקים האולימפיים ובאליפויות עולם, רובם חברי היכל התהילה של ההוקי העולמי.

בראש המשלחת ואצ'יסלב פטיסוב, ששיחק במשך 12 עונות בקבוצת צסק"א מוסקבה והיה קפטן נבחרת ברית המועצות שנחשבה אז לנבחרת הטובה בעולם. מי שיצטרף לפטיסוב הוא השחקן האגדי אלכסנדר יאקושב, פעמיים אלוף אולימפי ושבע פעמים אלוף עולם, אשר אימן בעבר את ספרטק מוסקבה וגם את נבחרת רוסיה. יאקושב חבר בהיכל התהילה של ההוקי קרח ולמרות גילו המתקדם, 74, הוא עדיין מהווה מודל לחיקוי עבור שחקני ההוקי הצעירים ברוסיה.

עוד חבר במשלחת הוא אלכסיי קסטונוב, אשר זכה בשלוש מדליות אולימפיות, אחת מכסף ושתיים מזהב ובנוסף הוא זכה עוד חמש פעמים עם נבחרת ברית המועצות באליפות העולם. בעברו קריירה מפוארת ברוסיה ובארה"ב. ב-1998 היה שותף לזכיה במדליית הכסף של נבחרת רוסיה במשחקים האולימפיים, הפעם בעמדת המנהל הכללי של הנבחרת. אגדת הוקי נוספת שמגיעה לישראל, היא בדמותו של ואלרי קמינסקי, שהספיק לשחק ולזכות במדליית הזהב עם נבחרת ברית המועצות במשחקים האולימפיים בקאלגרי ב-1988, רגע לפני נפילת מסך הברזל וגם במדליית הכסף עם נבחרת רוסיה עשר שנים מאוחר יותר, ב-1998 בנאגאנו.

כאמור אלה הם רק חלק מהשמות הגדולים שיגיעו לישראל וישחקו כאן מול נבחרת כוכבים ישראלית, בערב חד פעמי אותו מפיקה עמותת אסנד – ASCEND, שהיא עמותה ישראלית לתרבות הספורט ששמה לה למטרה לקדם ולפתח בישראל את ענף ההוקי קרח, בשיתוף עם Oneice Arena.