הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

טרגדיה כפולה: השבוע המצמרר של ברטיסלבה

הוקי: שחקן הקבוצה התמוטט על המגרש ומת, הבעלים נמצא תלוי

יונתן רייזינגר  06.11.21 - 14:14
(GETTY)
(GETTY)

מקרה כריסטיאן אריקסן ביורו האחרון וזה של סימון ביילס בטוקיו, שם מראה לנגד עינינו והראה, לצערנו, שגם הגוף והנפש של ספורטאים יכולים להיות מאוד שברירים, גם אם הם שומרים על עצמם בצורה הכי טובה שאפשר. וכעת, מקרה נוסף מטלטל את עולם הוקי הקרח.

בשישי שעבר, ה-29 באוקטובר, נפגשו קבוצות ברטיסלבה קאפיטלס ודורניברן בולדוגס במסגרת ליגת העל האוסטרית בהוקי קרח (הליגה מנוהלת על ידי ההתאחדות האוסטרית, אבל קיימות בה גם מספר קבוצות ממדינות שכנות). במהלך השליש הראשון של המשחק, חלוץ הקבוצה בוריס סדצקי התמוטט בפתאומיות בלי שום מגע חיצוני ואחרי ניסיונות הצלה ראשונים במגרש, הצוות הרפואי העביר אותו לטיפול בית החולים הקרוב. ברביעי, ברטיסלבה הודיעה על מותו של הסלובקי כשהוא בן 24 בלבד ממה שככל הנראה היה דום לב. הקבוצה סירבה לפרסם עוד פרטים על המוות הפתאומי.

הטראומה שחווה המועדון מבירת סלובקיה, רק התעצמה כשסגן נשיא הקבוצה דושאן פשאק בן ה-36 נעלם בחמישי בלילה, ובשישי בבוקר הוא נמצא תלוי בביתו. גם במקרה הזה הקבוצה לא פרסמה יותר מדי פרטים, אבל יכול להיות שיש קשר בין שני המקרים. דושאן היה שחקן מקצועי בעצמו עד 2016 כשסיים את הקריירה בעקבות בעיות רפואיות.

אחרי שסדרת הכתבות "לבד במגרש" של דניאל זילברשטיין שפכה אור על ההתמודדויות הנפשיות של ספורטאים, המקרים של דושאן ואולי גם של בוריס מראים לנו פעם נוספת שגם האנשים שמסביבם המערכת הכי תומכת שיש יכולים לעבור תקופות קשות מאוד שאסור על אף אחד להתמודד איתם לבד.