הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

סערה בקראטה: איראן פרשה מאליפות העולם

חרם על ישראל או בעיות קורונה? הגרסאות סותרות. כל הפרטים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  17.11.21 - 11:54
(GETTY)
(GETTY)

תגיות: קראטה

תחילת כתבה

הפעם זה לא קשור לישראל? איגוד הקראטה העולמי הודיע כי הסיבה בגינה איראן פרשה מאליפות העולם בדובאי הינה בשל "עניינים הנוגעים למגיפת הקורונה". גם שופטת איראנית לא תורשה להשתתף. חמישה ישראלים משתתפים בתחרות.

האם איראן שוב החרימה את ישראל? אם לשפוט לפי ההיסטוריה והלך הרוח ברשתות, ייתכן מאוד שכן. כאמור, איגוד הקראטה העולמי מיהר להתנער מההאשמות.

"איגוד הקראטה העולמי עקב מקרוב אחרי פרישתה של הנבחרת האיראנית - בדומה לנבחרות אחרות - מאליפות העולם. אחרי הבדיקות שביצענו, הגענו למסקנה כי הסיבה היחידה בגינה הנבחרת האיראנית לא תשתתף בתחרות היא בשל אירועים הנוגעים לנגיף הקורונה", נכתב בהצהרה.

לפי פרסומים בקדמו להצהרה, עיתונאים ברחבי העולם טענו כי איגוד הקראטה האיראני בדק את המשקלים בהם ישתתפו הלוחמים הישראלים, זאת בכדי למנוע קרבות ישירים בין שני הצדדים. כמו כן, מנעו את שיבוצה של השופטת אלמירה גוז'לזאדח, שאמורה היתה לנהל קרב בו ישתתף לוחם ישראלי.

בנוסף, נכתב כי אנשי ביטחון איראנים היו אלו שמנעו מהנבחרת המקומית להשתתף, זאת בשל נוכחותם של חמישה לוחמים ושני שופטים ישראלים בתחרות. בתחילה, כאמור, האיראנים אמורים היו להימנע רק ממפגשים ישירים מול נציגים בכחול-לבן, אך לבסוף התקבלה לכאורה ההחלטה לפרוש לחלוטין מהתחרות.

בכל מקרה, מי שלא פרשה מהתחרות היא המשלחת הישראלית. קורל עמוס (עד 50 ק"ג), רותם עפרוני (עד 55 ק"ג), רונן גטברג (עד 60 ק"ג), רום גייגי (עד 67 ק"ג) ואחמד אבו באסל (84+ ק"ג) ינסו להשיג מקום על הפודיום בדובאי.