הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

זהב לאסף יסעור באליפות העולם בטאקוונדו

הישג ענק ללוחם הפראלימפי. השר טרופר בירך: "מתנה למדינה"

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  11.12.21 - 22:09

הישג ענק ללוחם הטאקוונדו הפראלימפי, אסף יסעור, שזכה במדלית הזהב באליפות העולם בפראטאקוונדו שנערכת באיסטנבול.

יסעור בן ה-19, מתחרה בקטגורית משקל של 58 ק״ג (דרגת מוגבלות k44). בשלב המוקדמות ניצח יריב מהודו בתוצאה 2:32. לאחר מכן, בשמינית הגמר גבר יסעור על יריב מגוואטמלה בתוצאה מדהימה של 0:30. אגב, מאמנו של לוחם הטקוואנדו הוא יחיעם שרעבי, שהוביל גם את אבישג סמברג לזכייה במדליית הארד בטוקיו.

גם ברבע הגמר נמשך המומנטום החיובי של יסעור, כשניצח יריב מהודו בתוצאה 10:16. הניצחון הנהדר הזה שלח אותו לחצי הגמר, שם חיכה לו יריב מרוסיה. גם בקרב הזה הישראלי הציג עליונות וניצח את יריבו 4:13, מה ששלח אותו להתמודד על מדליית הזהב. בגמר הגורלי פגש יסעור יריב מטורקיה, אך זה היה פשוט היום של הלוחם הישראלי, שניצח 43:57 וזכה במדליית הזהב היוקרתית.

יסעור הנרגש אמר אחרי הזכייה בזהב: "אני עדיין לא מעכל. אני הבן אדם הכי מאושר בעולם עכשיו. שמח על הדרך שעשיתי ועל היום המטורף שעברתי".

גם חילי טרופר, שר התרבות והספורט בירך: "אסף יסעור הוא אלוף העולם! לפני חמישה חודשים נפגשנו וכתבתי אז שהוא יביא מדליה. זה לא היה ניחוש פרוע, פשוט משום שכל מי שפוגש את הצעיר המופלא הזה מבין שעבורו השמים הם הגבול. הוא איבד את שתי ידיו כמה ימים לפני חגיגת בר המצווה שלו, אבל לרגע לא איבד את כוח הרצון והשאפתנות. אסף עצמו דוחה כל אפשרות של רחמים כלפיו ולא עסוק במה היה קורה לו לא היה מאבד את ידיו. ובכן, הערב אסף שוב הוכיח שהוא מתנה עבור המדינה, והביא מדליית זהב ושירת התקווה באליפות העולם!".

נועה שמידע, מנכ"לית התאחדות הטאקוונדו: "ברכות לאסף על ההישג המדהים, אנחנו גאים בו. אסף מסומן בהתאחדות הטאקוונדו כפוטנציאל אדיר למדליות בתחרויות הגדולות, אליפויות העולם ובמשחקים ההפראלימפיים בפריז. הוא לוחם מוכשר מאוד ואנחנו מאמינים בו, מגיע מלוא הקרדיט לאסף ולמאמן שלו יחיעם שרעבי. אנחנו מודים לוועד הפראלימפי על שיתוף פעולה מקצועי ונהדר".