הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

סכנה מעבר לפינה: מפת קורונה בעולם הספורט

שיא נדבקים באנגליה, 125 מבודדים ב-NBA - וזה לא הכל. עושים סדר

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  27.12.21 - 22:27

תגיות: קורונה

שוב זה קורה: עד שהתרגלנו למצב הקיים, חזרנו ליציעים ושבנו להינות מספורט - הקורונה חזרה לתקוף. באנגליה משחקים מבוטלים על ימין ועל שמאל, ב-NBA שחקנים נכנסים ויוצאים מבידוד בקצב וכעת גם ביורוליג חוששים מהידבקות המונית. כעת, הגיע הזמן לעשות סדר בליגות הבכירות: איזה ליגה נמצאת בסכנת עצירה?

אנגליה
מכל הליגות בעולם, באיזה ספורט שתבחרו, נראה שבממלכה במצב הוא הקשה ביותר. הבוקר נרשם שיא חדש של 103 הידבקויות בנגיף - הנתון הגבוה ביותר שנרשם מאז החלו להפיץ את נתוני הבדיקות במאי של השנה שעברה. 15,186 בדיקות בוצעו בשבוע האחרון, בוליגה כבר החלו להגביר את האכיפה סביב הקורונה ודחו 15 משחקים במהלך השבועיים האחרונים.

ספרד
ובעוד בליגה האנגלית הכל ברור וידוע, בספרד קצת פחות. עם חזרת הקבוצות מפגרת חג המולד, תקופה בה השחקנים לא נבדקים, חזרו הבדיקות היומיות ואיתם ההידבקויות. סוסיאדד הייתה הראשונה להודיע על 10 נדבקים, אחריה אספניול על שבעה ואז קאדיס על חמישה. בהמשך גם ברצלונה הודיעה על דני אלבס וקלמנט לנגלה, כאשר לריאל מדריד היו שמונה מאומתים רק בשבת האחרונה.

איטליה
בארץ המגף המצב פחות נורא, הרבה הודות לכך ש-98% מהשחקנים מחוסנים בפעם השלישית - כך הודיעה הליגה לפני מספר ימים. עם זאת, בליגה השנייה באיטליה, שם משחק יונתן כהן, דחו את המשחקים שהיו אמורים להתקיים אמש ואת אלה שעתידים להתקיים ב-29 בדצמבר. הקבוצות שמתמודדות עם הנגיף כעת: לאציו, סלרניטנה ונאפולי - שמשחקה נגד יובנטוס נמצא בסכנת קיום.

צרפת
כמו בספרד ואיטליה, גם הליגה הצרפתית נמצאת תחת ערפל "הודות" לפגרת הנבחרות. בורדו התמודדה עם התפרצות גדולה רק לפני כשבוע, אז נדבקו 15 אנשים בסך הכל - מתוכם תשעה שחקנים. גם פ.ס.ז' חוותה התפרצות, אמנם קטנה יותר, אך כזאת שהשביתה את טילו קהרר, לאנדרו פארדס ואריק ז'וניור דינה אבימבה. כתוצאה מכך, ולאחר שצרפת עברה את 100 אלף המקרים, בממשלת צפרת החליטו להגביל שוב את כמות הקהל באיצטדיונים ל-5,000 בלבד החל מה-7 בינואר.

יורוליג
גם את הכדורסל האומיקרון תקף. ביורוליג, שעברה את העונה בצורה שקטה עד כה, החלו "להיערם" נדבקים בימים האחרונים וכעת זו המצבה: 11 נדבקים בריאל מדריד, 11 נדבקים במילאנו, שמונה נדבקים בווילרבאן, חמישה נדבקים באולימפיאקוס, ארבעה נדבקים בפנאתינייקוס, ונדבק אחד בברצלונה. מכבי ת"א, לשמחת חובבי הכדורסל הישראלי, כבר חוותה את ההתפרצות שלה בקיץ האחרון והיא נעדרת מהרשימה.

NBA
הליגה הטובה בעולם הכדורסל אמנם לא חושפת מי נדבק ומי לא, אבל כן חושפת מי נכנס לפרוטוקול הבידוד של הליגה ויושבת למשך 10 ימים. בשבועות הראשונים של העונה 16 שחקנים חוו זאת על בשרם, אבל בחודש דצמבר חלה עליה משמעותית וכעת ישנם 125 שחקנים שנמצאים בפרוטוקול. אטלנטה "מובילה" עם 11 מקרים, טורונטו אחריה עם 10. ועדיין, אדם סילבר כבר הבהיר שהליגה לא תיפסק ובארה"ב ילמדו לחיות לצד הקורונה.