הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

איך אפשר לטפל בכאבי הברכיים?

ברכיים כואבות כבר אינן סיבה להפסקת פעילות גופנית * פתרון כחול לבן מחזיר אותנו לעשות כושר

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  28.12.21 - 10:50

תגיות: כאבי ברכיים

שיעור הישראלים העוסקים בפעילות גופנית ספורטיבית נמצא בעלייה מתמדת. הגשמה עצמית, תחרותיות, אתגר שובר שגרה וגם סתם "שמירה על  הבריאות" הם חלק מהטריגרים שבבסיס ההתמדה והשמירה על כושר גופני באמצעות פעילויות כגון הליכה, ריצה, שחייה, רכיבת אופניים, משחקי כדור ודומיהם. יחד עם זאת, תרומתם של כל אלה לאיכות החיים שלנו ולהרגשה של חיוניות ובריאות טובה, עלולה להיפגע בשעה שאחד האיברים החיוניים בגופנו נפגע.

אפשר להיפטר מכאבי ברכיים
הברכיים שלנו חיוניות כמעט לכל פעילות גופנית מהנה ומועילה. במהלך חיינו הן נאלצות לספוג פגיעות, מכות, זעזועים ועומסים ברמות שונות. כאב טורדני בברך בהחלט עלול להטיל עננה כבדה לעיתים על שמחת החיים של העוסקים בפעילות גופנית ואף להשביתה לגמרי. הכאב מלווה לעיתים בתחושות של קשיחות מפרק, ירידה בטווח התנועה או קושי ביישור המפרק ולעיתים הכאב נובע מדלקת מפרקים ניוונית (אוסטיאואטריטיס) רבים וטובים נוטים טועים לחשוב שזהו "סוף העולם" ושעומדת בפניהם הברירה לבחור בין הפסקת פעילות, כה אהובה וחיונית, לבין המשך התמודדות נפשית ופיזית ובחינת פתרון ניתוחי. מיותר לציין כי 2 האפשרויות מהוות פגיעה באיכות החיים ובמצב הרוח הכללי.

דלקת מפרקים ניוונית? מה ניתן לעשות?
ובכן, טיפול ישראלי כחול לבן עשוי לתת מענה לאותם חובבי ספורט ותנועה הסובלים מדלקת מפרקים ניוונית ולאפשר להם חזרה לפעילות. דלקת מפרקים ניוונית עלולה לנבוע מגורמים שונים ובהם גנטיקה, גיל, עומס משקל, פגיעה מכנית. בדרך כלל הופעת הכאב היא האינדיקציה לכך ולהפניה לבדיקה של רופא אורטופד אשר לרוב תלווה בבדיקת MRI שאמורה לתת את האבחנה הסופית. אם תוצאות הבדיקה מראות על דלקת מפרקים ניוונית - קיימות מספר אפשרויות טיפוליות. ביניהן "ארטריז" (Arthrease) – מוצר ישראלי כחול לבן המותווה לטיפול בכאב מפרקים כתוצאה מדלקת מפרקים ניוונית. 

"ארטריז" הוא חומר המורכב מחומצה היאלרונית שהיא חומר דמוי ג'ל הנמצא באופן טבעי בברך בריאה. חומצה היאלרונית מתפקדת הן כבולמת זעזועים והן כחומר סיכה המאפשר תנועה חלקה של המפרק. בדלקת מפרקים ניוונית יש ירידה בכמות ובאיכות של החומצה ההיאלרונית במפרק. הטיפול ב"ארטריז" ניתן ע"י אורטופד וכולל הזרקה של חומצה היאלרונית לתוך המפרק. הזרקה ישירה לתוך המפרק מפחיתה סיכוי לתופעות לוואי נרחבות בגוף.

כדאי לדעת ש"ארטריז" אינו מכיל סטרואידים אלא מורכב מחומצה היאלרונית אשר הינה מרכיב טבעי של המפרק. "ארטריז" מופק בשיטה ביוטכנולוגית חדשנית ללא שימוש בחומרים מן החי (כרבולת התרנגולת) תוך צמצום הסיכון לתופעות לוואי הנובעות מחלבונים מן החי. ל"ארטריז" גם מבנה מולקולרי הדומה לחומצה היאלרונית טבעית בברך בריאה.

למידע נוסף על טיפולים לדלקת מפרקים ניוונית יש לפנות לאורטופד.
במימון חברת פרינג פרמצאוטיקלס בע"מ. רח' השיטה 8, פארק תעשייה קיסריה 3088900, טלפון 077-2311944