הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בשורה: תקציב עתק אושר לשדרוג מתקני ספורט

חצי מיליארד ש"ח יועברו לרשויות. החלוקה המלאה בפנים

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  30.12.21 - 11:24

בשורה. הבוקר (חמישי) אושר רשמית תקציב של לא פחות מחצי מיליארד שקלים לטובת הקמה, שדרוג, שיפוץ מתקני ספורט ורכישת ציוד לאיגודי ואגודות הספורט, בעלות כוללת של כחצי מיליארד שקלים.

בין התמיכות שאושרו: 25 מיליון ש"ח עבור מתקני ספורט בקהילה, במסגרת זו, יוקמו 40 מגרשי מגרשי דשא סינטטי לקהילה לשימוש חופשי של כלל הציבור במועצות אזוריות ברחבי הארץ. כמו כן, 75 מיליון שקלים יועברו לכ-200 רשויות מקומיות.

אך זה לא נגמר כאן. יוקמו 37 אולמות ספורט בתמיכה של כ-202 מיליון שקלים, מתוכם 16 מגרשי כדורגל בסכום של כ-60 מיליון שקלים. בנוסף, אישר משרד התרבות והספורט את הקמתם של שני מרכזי מצוינות במ.א. זבולון ובאשקלון ובעבור הקמת מרכז מצוינות בענף הבייסבול בבית שמש.

מתקני ספורט נוספים ישודרגו בסכום של 85 מיליון שקלים, ביניהם תמיכה במתקנים בענפי הכדור בליגות הבכירות בסכום של כ-27 מיליון שקלים, גם עבור רכישת ציוד לספורטאים וספורטאיות הישגיים ותחרותיים. 15 מיליון שקלים יוקצו לאירוח אליפויות עולם ואירופה בסכום מצטבר של כ- 15 מיליון שקלים.

אושרו 71 בקשות לשדרוג תאורה במגרשי כדורגל במעל ל-53 מיליון שקלים, מהלך אשר יכפיל את מספר המגרשים המוארים ברשויות השונות. בנוסף, אושרו כ-20 מיליון שקלים עבור החלפת דשא טבעי בסינטטי במגרשי כדורגל, שדרוג דשא קיים, שיפוץ ושדרוג חדרי הלבשה, מלתחות שופטים וקירוי יציעים במתקנים נוספים.