הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ב-3 מיליארד ש"ח: נחתם הסכם להקמת מתקנים

מאולמות כדורסל ועד קומפלקסים בכדורגל. התכנית של משרד הספורט והאוצר

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  12.04.22 - 18:03
(התמונה באדיבות חברת אריאל)
(התמונה באדיבות חברת אריאל)

התמונה באדיבות חברת אריאל

בשורה לעולם הספורט: כ-3 מיליארד שקלים לטובת מתקני הספורט בישראל. שר האוצר, אביגדור ליברמן, ושר התרבות והספורט, חילי טרופר, חתמו על תכנית המתקנים 2031 לעשור הקרוב, במסגרתה ינתנו תמיכות עבור הקמה, שדרוג, שיפוץ מתקני ספורט ורכישת ציוד לאיגודי ואגודות הספורט, בעלות כוללת של כשלושה מיליארד שקלים.

במהלך השנה האחרונה עמל משרד התרבות והספורט על עבודה אסטרטגית רחבה בשיתוף מלא של משרד האוצר, שמטרתה לקבוע את מדיניות הקמת המתקנים לעשור הקרוב, תחילה באמצעות עבודה של ועדת היגוי שבה לקחו נציגים מהרשויות המקומיות, נציגי מנהלי מחלקות הספורט, האיגודים וגופי הרוחב בספורט הישראלי ולאחר מכן בהיוועצות עם המועצה הלאומית לספורט בראשות אריק פינטו.

במסגרת התכנית, שבה נכללות גם החלטות הממשלה לחברה הערבית, הבדואית, הדרוזית והצ'רקסית במטרה לסגור פערים ברשויות בחברות אלה, המשרד יתמוך בהקמתם של:
- חמישה מתקנים רב תכליתיים הישגים בתמיכה של כ-350 מיליון שקל
- ארבעה היכלים ברמה בינלאומית לטובת ענפי הכדורסל, יד ועף ב-140 מיליון שקל
- שלושה מרכזי מצוינות הישגיים לעולם הכדורגל בתמיכה של כ-45 מיליון שקל
- שמונה קומפלקסים תחרותיים לעולם הכדורגל בתמיכה של כ-150 מיליון שקל
- הקמת אולמות להתעמלות אומנותית ומכשירים בתמיכה של כ-35 מיליון שקל
- שדרוג אצטדיוני כדורגל לחברה הערבית והדרוזית בתמיכה של כ-97 מיליון שקל
- הקמת מעל 100 אולמות בתמיכה של מעל 500 מיליון שקל
- הקמת ושדרוג מסלולים לספורט המוטורי בתמיכה של כ-76 מיליון שקל
- הקמת 10 בריכות 25 מטר בתמיכה של כ-80 מיליון שקל
- הקמת שתי בריכות 33 מטר בתמיכה של כ-25 מיליון שקל
- שדרוג ושיפוץ בריכות 25 מטר בתמיכה של כ-6 מיליון שקל
- 60 מיליון שקל עבור מתקנים לבעלי צרכים מיוחדים / אנשים עם מוגבלויות
- 500 מיליון שקל עבור מתקני ספורט קהילתיים.

בענף הכדורסל, כאמור, חלק מהכסף יוקצה לטובת הקמת ארבעה אולמות כדורסל חדשים בארבעה איזורים שונים בישראל. המעוניינות בין היתר: נס ציונה, הרצליה, אילת, אשדוד והמועצה האיזורית גליל עליון.

שר האוצר, אביגדור ליברמן, אמר: "תכנית המתקנים הינה תכנית חשובה שתאפשר להצעיד את הספורט בישראל קדימה. התכנית כוללת מענה גם לספורט העממי וגם לספורט ההישגי וכן צמצום פערים בין אוכלוסיות שונות בתחום תשתיות הספורט. התכנית היא תולדה של הרבה מחשבה משותפת יחד עם ידידי שר התרבות והספורט לגבי הצרכים המדויקים של עולם הספורט ושל צרכי מדינת ישראל".

גם שר התרבות והספורט, חילי טרופר, התייחס: "מדובר בהשקעה משמעותית ואסטרטגית במתקנים לכלל האוכלוסייה במדינת ישראל בהיקפים שהם כמעט חסרי תקדים. בפעולות אלה יש משום צמצום פערים בתחומי תשתיות הספורט והנגשתו לכלל האוכלוסיות בישראל. הפעולות מצטרפות לתכנית המתקנים הגדולה לעשור הקרוב ואני משוכנע כי פעולות אלה יקדמו את הספורט הישראלי אני מודה לידידי שר האוצר על תמיכתו בתכנית זו".