הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

תוספות שכר ומענק: הסכם לעובדי וינגייט

יחול על כ-200 מועסקים במכון ויהיה בתוקף עד סוף 2025

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  12.05.22 - 16:30
צילום: דוברות ההסתדרות
צילום: דוברות ההסתדרות

הסתדרות המעו"ף, הנהלת מכון וינגייט (המכון הלאומי למצוינות בספורט בנתניה) ועובדי המכון חתמו היום (ה') על הסכם קיבוצי מיוחד. ההסכם, שחל על כ-200 עובדים, יהיה בתוקף עד סוף שנת 2025. ההסכם נחתם בליווי משרד התרבות והספורט ומשרד האוצר. המכון, זוכה פרס ישראל על הישגיו ותרומתו לקידום הספורט בארץ ולפיתוחו, הוא תאגיד ממשלתי באחריות משרד התרבות והספורט.

לפי ההסכם, החל מ-1.1.2022 מבנה השכר של עובדי המכון יהיה מבנה שכר מודרני כך שהקידום בשכר יהיה מבוסס בין היתר גם על הערכות וביצועים. תפקידי העובדים במכון יחולקו לשבע רמות שכר, כשהשכר המינימלי ברמה הראשונה יעמוד על 6,500 שקל בחודש והשכר המקסימלי ברמה השביעית יוכל להגיע ל-19 אלף שקל בחודש. רמות השכר החדשות התאפשרו בין היתר הודות להסכמה בין הצדדים על המרת תשלום בגין אחזקת רכב, וזאת מתוך מטרה משותפת של כל הצדדים לעודד תחבורה שיתופית וירוקה.

החל משנת 2022, ובכל שנה משנות ההסכם, יקבלו העובדים תוספת אחוזית אחידה שתתווסף לשכר היסוד. התוספת האחוזית האחידה שתשולם בשנים 2023-2022 תעמוד על 0.65% משכר היסוד של העובד, ועל 0.8% בשנים 2024 עד 2026.

עוד נקבע כי החל משנת 2022 יקצה המכון תקציב לתוספות שכר שישולמו באופן דיפרנציאלי בהתאם להערכת העובדים וביצועיהם. התוספת תעמוד על 1.15% משכר היסוד בשנים 2022 ו-2023, ועל 1.3% משכר היסוד בשנים 2024 עד 2026.  בנוסף, יקבלו עובדים עם ותק של שנה ומעלה מענק חד-פעמי במשכורת אפריל 2022.

עוד סוכם כי עובדים בתפקידי אחזקה ומטבח יקבלו בגדי עבודה. שאר העובדים יהיו זכאים לקצובת ביגוד. העובדים יהיו זכאים לארוחה מסובסדת. הוסכם כי תינתן שעת הורות להורה, למשך ארבעה חודשים מתקופת הלידה. כל עובד יהיה זכאי ליום חופשה בתשלום באירועים כגון חתונה. העובדים יקבלו שי לחג באמצעות תווי קנייה לקראת חג הפסח וראש השנה.

עוד יהיו זכאים העובדים לקרן השתלמות, כששיעור הפקדות המעסיק יעמוד על 7.5% מהשכר ואילו הפקדות העובד יעמדו על 2.5%. החל מ-1.1.2022 יהיה זכאי כל עובד להשתתפות המכון בדמי חבר בשתי עמותות לקידום מקצועי מבית הסתדרות המעו"ף.

עוד נקבע כי עובד שסיים את עבודתו במכון מכל סיבה לא יוחלף על ידי עובד במיקור חוץ, וכי ניוד עובדים יבוצע רק לאחר היוועצות עם הוועד. הסכם זה מבטל סכסוכי עבודה בנוגע לעובדי המכון, ככל שהוכרזו.

במו"מ לחתימת ההסכם היו מעורבים מטעם ההסתדרות: יו"ר הסתדרות המעו"ף עו"ד גיל בר-טל, ראש החטיבה מהסתדרות המעו"ף עו"ד רן קידר, עו"ד ענת בוארון מהלשכה המשפטית במרחב נתניה ויו"ר ועד עובדי המכון קותי דרעי. מאגף השכר במשרד האוצר: סגן בכיר לממונה על השכר יוני פת, סגן בכיר לממונה על השכר חנן לזימי, מנהל תחום תאגידים עומר חזן, רפרנטית תאגידים עדי זימל ועו"ד אורלי ישי-גנץ. כן נטלו חלק עו"ד ענבל פלמור דורי ממשרד אפרת דויטש ושות', וגלעד דוויק ממשרד יוסי קוצ'יק.

יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד: "אני שמח שלאחר תקופה ממושכת של מו"מ עם עליות וירידות, הגענו להסכמות שמבטיחות את עתידם התעסוקתי של העובדים. למכון וינגייט יש תרומה מכרעת בטיפוח ספורטאי צמרת בישראל, הטמעת הישגיות ומצוינות והכשרת מורים ומאמנים לחינוך גופני".

הממונה על השכר במשרד האוצר, קובי בר נתן: "מכון וינגייט הוא אחד מסמלי הספורט הישראלי ובמשך שנים הכשיר את מיטב ספורטאי ישראל. אני מברך על ההסכם החשוב שנחתם, אשר מהווה אבן דרך נוספת בעשייה של האגף לטובת שיפור הפריון במשק ומעבר להסכמי שכר מודרניים".

מנכ"ל מכון וינגייט, המכון הלאומי למצוינות בספורט, שי אברהמי: "הצלחתו ומצוינותו של מכון וינגייט מתבססת על עובדות ועובדי המכון המסורים, הם המנוע והרוח לעשייה למען הספורטאים במכון. אני שמח שבשעה טובה הגענו להסכם שמשפר משמעותית את תנאי השכר של העובדים ומעניק להם אופק התפתחות, תוך הסדרה לראשונה של סוגיות רבות בתחום יחסי העבודה. ההסכם הקיבוצי הוא אבן דרך חשובה ומשמעותית בתולדות המכון. אני גאה שהצלחנו להגיע להסכם שמיטיב עם כולם".

יו"ר הסתדרות המעו"ף, עו"ד גיל בר-טל: "במלאת 65 שנה למכון וינגייט למצוינות בספורט הישראלי, נחתם הסכם קיבוצי לעובדים המצוינים בו הראויים להטבות ולהישגים בו.  תודה להנהלת המכון, לשר התרבות והספורט ולצוות המשרד, ליו"ר ההסתדרות במרחב משה סמיה, ולצוות הממונה על השכר במשרד האוצר וכמובן לעורכי הדין רן קידר וענת בוארון המקצוענים, הסבלניים והיצירתיים, לאומרי זינגר מאגף הכלכלה, וכן ליו"ר ועד העובדים קותי דרעי אשר פעל לילות כימים, תוך דבקות במשימה והצליח להניע את כל המעורבים להגיע להסכמות. נמשיך לשתף פעולה לשגשוג המכון והמשאב האנושי בו".

יו"ר מרחב נתניה בהסתדרות משה סמיה: "היום מתחיל עידן חדש במערכת יחסי העבודה במכון וינגייט וההסכמות משקפות את רוח שיתוף הפעולה בין הצדדים. ההסכם מחזק את הביטחון הכלכלי של העובדים ומהווה הכרה חשובה בתרומתם לקידום הישגי ישראל בזירת הספורט. אני רוצה להודות לארנון בר-דוד שנתן רוח גבית לוועד המכון עד לסיום המו"מ הארוך והמייגע".

יו״ר ועד עובדי מכון וינגייט קותי דרעי: "אין תחושה יותר עילאית מאשר להסדיר לראשונה את ביטחונם התעסוקתי והכלכלי של העובדים. לאחר מו״מ ממושך אני מברך על ההסכמות שהגענו המחזקות את מעמד העובדים במכון וינגייט שמהווים את סוד ההצלחה שלו. השינוי הכי גדול שיצר ארגון העובדים הוא הטמעת האמונה בקרב העובדים שבאומץ אפשר לשנות. תודה מיוחדת לכל העוסקים במלאכה, ובראשם יו״ר ההסתדרות ארנון בר-דוד ויו"ר הסתדרות המעו"ף עו״ד גיל בר-טל על התמיכה והגיבוי לאורך כל הדרך".