הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

5 מדליות לישראל בתחרות הסופר פיינל

שחייה אומנותית: הנבחרת הוסיפה 3 מדליות ואספה 17 בסה"כ בסבב העולמי

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  23.05.22 - 12:44
מספר מדליות חסר תקדים (באדיבות איגוד השחייה)
מספר מדליות חסר תקדים (באדיבות איגוד השחייה)

תחרות הסופר פיינל של הסבב העולמי בשחייה אמנותית ננעלה אמש (ראשון) ביוון, עם שלוש מדליות נוספות לנבחרת ישראל. מי שפתח את היום על הפודיום היו שחייניות הדואט האולימפי בהרכב של עדן בלכר ושלי בובריצקי, אשר זכו במדליית ארד בתרגיל החופשי בציון של 85.8 נקודות. גם הפעם, בדומה לתרגיל הטכני, הקרב עם נבחרת ארה״ב על הפודיום היה צמוד, אולם הפעם ידן של הישראליות הייתה על העליונה, חצי נקודה מעל האמריקאיות. אוסטריה זכתה בזהב והולנד בכסף.

לאחר מכן הגיע תורה של הנבחרת הקבוצתית, שזכתה במדליית הכסף בתרגיל הקומבו החופשי ובמדליית הארד בתרגיל ההיילייט. בקומבו זכתה הנבחרת לציון של 85.1667 נק׳, כשרק יוון מקדימה אותן במעט עם 85.9333. קזחסטן והונגריה סיימו במקום השלישי והרביעי בהתאמה. בהיילייט הציון של ישראל היה 84.5667, מעט אחרי ארה״ב ויוון.

הנבחרת מסיימת את התחרות עם חמש מדליות, ובסך הכל את הסבב העולמי עם מספר חסר תקדים של 17 מדליות בתחרויות השונות ועם המקום הרביעי בדירוג הכללי של תחרות הגמר מתוך 22 נבחרות, הישג נהדר בזירה העולמית האיכותית. זאת, לקראת היעד הבא של הנבחרת - אליפות העולם בבודפשט שתחל ב-18 ביוני.

את הנבחרת הובילו בתחרות המאמנות אנה טרס, סבטלנה בלכר ולריסה קונין. השחייניות בתרגילים הערב היו אריאל נשיא, קטי קונין, ניקול נחשונוב, פולינה פריקזצ'יקובה, נוי גזלה, שלי בובריצקי, עדן בלכר, אביטל פודקופייב, נטע רוביצ'ק, שני שראיזין ומאיה דורף (מחליפה).