הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מחר: ישראל באליפות העולם בשחייה אומנותית

הבריכה כבר מוכנה. השחייניות יקחו חלק בתרגילי הדואט, הקבוצתיים והקומבו

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  16.06.22 - 17:23
נבחרת השחייה האומנותית הבינלאומית (צילום: באדיבות איגוד השחייה)
נבחרת השחייה האומנותית הבינלאומית (צילום: באדיבות איגוד השחייה)

רגע לפני שתחרויות השחייה מתחילות, כבר מחר (שישי) תצא לדרך בבודפשט אליפות העולם בשחייה אמנותית. נבחרת ישראל, אותה מובילות המאמנות אנה טרס, סבטלנה בלכר ולריסה קונין, מגיעה בהרכב מלא של עשר שחייניות ותתחרה בתוכנית כמעט מלאה, כשהיא עתידה לקחת חלק בתרגילי הדואט, הקבוצתיים והקומבו.

ראשונות לזנק למים יהיו הקופצות האולימפיות שלי בובריצקי ועדן בלכר שיתחרו בתרגיל הדואט הטכני. עבור שתיהן מדובר בפעם השלישית באליפות העולם, לאחר שהשתתפו גם באליפות הקודמת בדרום קוריאה ב-2019 ובאליפות בבודפשט ב-2017. אגב, הבריכה בה ייערכו תחרויות השחייה האמנותית אינה אותה אחת בה עשתה הנבחרת היסטוריה לפני שנה. אז, קטפה את מדליית הארד באליפות אירופה בבריכה פתוחה, המרוחקת קילומטרים ספורים מהדונה ארנה - בו הפעם נערכות במקביל תחרויות השחייה.

מאמנת העל של הנבחרת אנה טרס אמרה לקראת התחרות: "אנחנו מגיעות לתחרות אחרי מחנה אימונים אינטנסיבי ומצוין בברצלונה ואני מרגישה שהשחייניות מגיעות מוכנות בצורה מיטבית. אני מאמינה מאוד בנבחרת ובטוחה שהשחייניות יתנו הכל כדי להראות לעולם את הרמה הגבוהה של השחייה האמנותית שיש בישראל".

מלבד בובריצקי ובלכר, הנבחרת כוללת גם את פולינה פריקזצ'יקובה, מאיה דורף, אריאל נשיא, ניקול נחשונוב, נוי גזלה, קטי קונין, נטע רוביצ'ק ושני שראיזין. לצד המאמנות, בצוות הנבחרת תהיינה גם ראש המשלחת אורלי כהן, רופאת הנבחרת פרופ' נעמה קונסטנטיני והמעסה מיכל שדה. במקביל, מי שתייצג גם כן את ישראל בתחרות היא השופטת הבינלאומית נטלי לרמן.