הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"זו מתקפה אלימה על אוטונומיית גוף האישה"

לברון וקיירי תקפו את החלטת ביטול ההפלות, מייגן ראפינו קראה לסולידריות

איתי קאשי
איתי קאשי  25.06.22 - 14:36
(GETTY)
(GETTY)

תגיות: NBA

אמריקה רועשת וגועשת, וזה לא בגלל דראפט ה-NBA או עונת הבייסבול, אלא בעקבות ההחלטה של בית המשפט העליון לפסול את פסק הדין שהתיר הפלות. מאז התקבלה אתמול (שישי) ההחלטה באופן רשמי התגובות מצד כלל הדמויות בספרה הציבורית לא איחרו לבוא, ובתוכם גם הספורטאים והספורטאיות.

מייגן ראפינו, קפטנית נבחרת ארה''ב בכדורגל ומי שנחשבת לאחד הספורטאיות הבולטות וה"קולניות" במדינה, פרסמה סרטון באורך 9 דקות ובו התייחסה ל"שתיקה הרועמת" של הגברים במדינה בנוגע להחלטה: "הייתם שקטים איתנו. תעמדו על שלכם, תאמרו משהו. מדובר בנשים שלכם, אחיות שלכם, חברות שלכם, מדובר באמהות שלכם, זה נוגע לכולנו".

ראפינו הוסיפה בדבריה: "אתם מאפשרים את המתקפה האלימה והעקבית כנגד האוטונומיה של נשים על הגוף שלהן, על זכויות של נשים, על התודעה שלהם, ועל הלב והנפש שלהן. שום אישה לא צריכה להיות האדם ה"רועש ביותר בחדר", זאת המהות של שותפות, זאת המהות של לעשות את הדבר הנכון".

גם כוכב לוס אנג'לס לייקרס, לברון ג'יימס הביע את תמיכתו במאבק כנגד ההכרעה, וצייץ מחדש תגובה שטוענת שההחלטה לא הייתה לטובת חיי תינוקות, אלא נועדה לשמר את הכוח והשליטה לזכות לחיים אצל הפוליטיקאים. גם חברו לקבוצה לשעבר של קינג ג'יימס, קיירי אירווינג, הצטרף למחאה וכתב: "תגנו על הנשים שלנו בכל מחיר אפשרי".

בתוך כך, ליגת ה-NBA עצמה, יצאה בהודעה תמיכה משותפת יחד עם ה-WNBA, בביקורת על ביטול הפסיקה: "אנחנו מאמינים שנשים יוכלו לקבל החלטות בעצמן ביחס לבריאות ולעתיד שלהן, ואנחנו מאמינים שזכות הזו צריכה להישמר. אנחנו נמשיך לקדם שוויון מגדרי ובריאותי, כולל ההבטחה שהעובדים שלנו יקבלו ביטוח בריאות בלי שום קשר לאזור המגורים שלהם".

אגדת הטניס, בילי ג'ין קינג, הייתה נחרצת בדעתה שההחלטה של בית המשפט לא תמנע מהפלות לא להתקיים: "מה שההחלטה תעשה זה לסיים את את הדרכים החוקיות והבטוחות להליך הרפואי הקריטי הזה. זה יום רע לארה''ב".