הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ניצולי הטבח במינכן יישאו את הדגל במכביה

מרגש: שלומית טור ניר והסייף יהודה וינשטיין יצעדו בראש המשלחת הישראלית

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  04.07.22 - 15:16
טקס פתיחת המכבייה ה-20 (Getty)
טקס פתיחת המכבייה ה-20 (Getty)

תגיות: המכביה ה 21

מחווה מרגשת לי"א חללי מינכן, 50 שנה לאחר האסון. היום (שני) פורסם כי נושאי הדגל של המשלחת הישראלית במכבייה ה-21 יהיו השחיינית שלומית טור ניר והסייף יהודה וינשטיין, מניצולי האסון.

טור ניר ייצגה את ישראל גם באולימפיאדת מקסיקו סיטי ב-1968 וזכתה בשתי מדליות ארד במשחקי אסיה. וינשטיין, שהתחרה בסגנון רומח, היה טייס קרב בחיל האוויר הישראלי.

עונת התחרויות הנוכחית, של 2022, תאופיין בהנצחת י"א החללים. בספטמבר יתקיימו טקסים ממלכתיים בגרמניה ובישראל לזכר הספורטאים, המאמנים והשופטים שנרצחו במשחקים האולימפיים במינכן. המשלחת הישראלית תמנה 1,700 ספורטאים ב-40 ענפים שונים.

יעל ארד, יו"ר הוועד האולימפי, התייחסה: "המכבייה היא אחד מאירועי הספורט הרב ענפיים הגדולים בעולם, עוגן ספורטיבי-ציוני לקהילות היהודיות לטיפוח תחרותיות ומפגש עם מדינת ישראל והספורט הישראלי. של הנוער היהודי מחד ומפגש בלתי אמצעי עם מדינת ישראל בכלל והספורט הישראלי בפרט".

"זוהי אחת מהתחרויות שמהוות ציון דרך רגשי וחוויה ספורטיבית עבור כל ספורטאי וספורטאית ישראליים בדרכם לקריירה בינלאומית. חוויתי את המכביה כספורטאית צעירה בת 18 וכמדליקת לפיד המכביה ה -14  והחיבור בין האירוע המשמעותי הזה לבין רצח מינכן הוא מרגש מאוד עבורינו", הוסיפה.

גילי לוסטיג, מנכ"ל הוועד האולימפי, הרחיב: "חשבנו שהדרך הטובה ביותר לציין 50 שנה לרצח י"א חללי מינכן במסגרת אירועי המכביה ה-21 תהיה בהחלטה לבחור את השחיינית שלומית טור-ניר והסייף יהודה ויינשטיין שהיו חלק ממשלחת ישראל למשחקים האולימפיים במינכן 1972. זהו החיבור של הדור הצעיר שיתחרה במכבייה עם הדור שחווה את הטרגדיה הנוראית במינכן. נזכור ולעולם לא נשכח".