הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

אקורד הסיום: ננעלו משחקי המכביה ה-21

10 אלף ספורטאים ושלל זמרים צבעו את לייב פארק ראשון לציון

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  25.07.22 - 22:00
צילום: Joya create - דניאל סטרבו
צילום: Joya create - דניאל סטרבו

תגיות: המכביה ה 21

אירוע נעילת המכביה נערך הערב (שני) בלייב פארק ראשון לציון בהשתתפות 10,000 הספורטאיות והספורטאים שהתחרו ב-42 ענפים במהלך השבועיים האחרונים. את האירוע הנחו מירי נבו ואלמז מנגיסטו.

הטקס החל במפגש בין הספורטאים ובטקס פרידה קצר מראשי 62 המשלחות. לאחר מכן נהנו המשתתפים ממופע אומנותי עשיר עליו הופקדו נועה קירל, נטע ברזילי, נונו, סטפן לגר, התקווה 6, עדן דרסו ודניאל אריסון שהקפיצו את הקהל.

במהלך האירוע העניקו ראש עיריית ראשון לציון רז קינסטליך ופיטר פלצ'יק, גביעים לשני הספורטאים עם התוצאות המרשימות ביותר במסגרת המכביה: אלופת העולם והפיינליסטית האולימפית אנסטסיה גורבנקו שקבעה שיא מכביה ב-200 מטר מעורב אישי בתוצאה 2:14:25, ודניס פטרשוב השחיין האולימפי מקירג'יסטן, שניצח במשחה ל-100 חזה עם 1:00.46 דקות וקבע גם הוא שיא מכביה.

לקראת סוף האירוע כדורגלן העבר האגדי, מוטל'ה שפיגלר כיבה את לפיד המכביה ולקהל הוצגו הרגעים הגדולים והמרגשים מהתחרויות השונות. "אנחנו סוגרים עוד מכביה מוצלחת, שנפתחה עם הגעתו המרגשת של הנשיא ביידן ונגמרת בערב מרגש עם כל הספורטאים", אמר רואי הסינג, מנכ"ל המכביה. "אני מודה לכל מי שלקח לקח, עזר, תרם, התנדב וכמובן התחרה. ניפגש במכביה ה-22 בעוד שלוש שנים", סיכם הסינג.

המכביה ה-21 היא אירוע הספורט הגדול של עם ישראל והשני בגודלו בעולם המתקיימת אחת לארבע שנים בהשתתפות ספורטאים ישראלים ויהודים מכל רחבי העולם. במכביה ה-21 השתתפו כ-10,000 ספורטאים מכ-60 מדינות שהתחרו ביניהם בעשרות ענפי ספורט, לצד אלפי מלווים, אוהדים ותיירים. במסגרת המכביה נערכו בכל רחבי הארץ עשרות אירועי ספורט הפתוחים לקהל הרחב שהתקיימו תחת הכותרת 'ישראל חוגגת ספורט' בנוסף לשורה ארוכה של אירועים חברתיים.