שטילוב סגן אלוף אירופה: יכול לזכות בלונדון

הישג נהדר למתעמל הישראלי אחרי שביצע תרגיל מצוין על המזרן בברלין, וזכה לציון 15.4: "מדליית הכסף נתנה לי בטחון, אני מסוגל לקחת זהב". קושצ'י הרומני הוכתר כאלוף היבשת עם 15.5 נק'

דניאל רוט  09.04.11 - 14:50
הישג ענק בברלין. אלכס שטילוב על הפודיום

תחילת כתבה

אם למישהו עוד היו ספקות, אז היום (שבת) הן נעלמו. אלכס שטילוב הוא המועמד מספר אחת לזכות במדליה במשחקים האולימפיים בלונדון 2012 אחרי שזכה במדליית כסף באליפות אירופה. המתעמל הישראלי עלה על המזרן באולם בברלין ונתן ביצוע יוצא מן הכלל בתרגיל הקרקע, קיבל מהשופטים ציון של 15.400 נקודות והפך לסגן אלוף אירופה. שטילוב עמד נרגש על הפודיום כאשר דגל ישראל התנוסס לו באולם בברלין.

"זה ההישג הכי טוב שלי באליפות אירופה", אמר אלכס שטילוב הנרגש לאתר ערוץ הספורט. "אני ממשיך להתקדם אחרי שב-2009 לקחתי ארד. המדליה הזו נותנת לי הרבה ביטחון כמו גם כל תרגיל מוצלח שאני מבצע. אני מאוד שמח שהצלחתי להתרכז ולעשות תחרת טובה. בפעם הבאה אני מביא זהב. יש אליפות עולם בהתעמלות עוד מעט. כמובן שהמטרה היא במשחקים האולימפיים, שם באמת צריך לזכות במדליית זהב". בזכות ההישג יקבל שטילוב מענק מהוועד האולימפי של 35,000 שקלים. מאמנו, סרגיי וייסבורג, יקבל מחצית מהסכום.

שטילוב עלה למזרן אחרי חמישה יריבים, כך שידע איזה ציון יספיק לו כדי לזכות במדליה. קודם לכן, שני היריבים העיקריים של שטילוב, דניאל פרוויס הבריטי, שהקדים אותו באליפות העולם האחרונה ופיליפ בוי, אלוף אירופה הטרי בקרב-רב, לא עמדו בלחץ ונפלו.

המתעמל הישראלי פתח עם תרגיל מצוין, שזכה לתשואות רבות מהקהל המקומי בברלין. פרט למעידה קלה לקראת הסיום, לשטילוב היה תרגיל איכותי. הציון (15.400) הקפיץ אותו למקום הראשון בדירוג הכללי. מבחינת הציון שקיבל, מדובר בתוצאה נהדרת, אך הוא כבר השיג ציונים גבוהים יותר בעבר, מה שמעיד על יכולתו להתקדם ולהגיע להישגים איכותיים יותר בעתיד באליפות עולם ובמשחקים האולימפיים.

פלאביוס קושצ'י, מתעמל מוכשר מאוד מרומניה, עלה מיד אחרי שטילוב וביצע תרגיל נהדר שהעניק לו מהשופטים ציון של 15.500 נק'. קושצ'י, שזכה במדליית כסף בקרב-רב, עבר את שטילוב בעשירית הנקודה וזכה בזהב. אנטון גלוצוצקוב הרוסי רשם 15.325 ולקח את מדליית הארד. כריסטיאן תומאס הבריטי סיים רביעי עם 15.300 נקודות.

"עשיתי תרגיל לא רע", הוסיף שטילוב, "אחרי שהרומני עקף אותי כבר לא יכולתי לעשות כלום. אני לא מתייחס לגבי ההחלטות של השופטים. האמת היא שהייתי מסוגל לעשות יותר טוב ובפעם הבאה אלך חזק יותר. עשיתי טעות אחת שעלתה לי בכמה עשיריות וזה מה שהיה חסר לי. אני עוד אתקדם".

גם המאמן סרגיי וייסבורג היה מאושר: "אני מרוצה, אבל מאוד רצינו להשיג את המקום הראשון. אלכס נראה מצוין, הוא עשה תרגיל נהדר וגם מקום שני זה טוב. באופן אישי הייתי לחוץ מאוד והיה לי קשה לנשום. אני מאוד שמח שכולם מפרגנים ותומכים בו. אנחנו עוברים כעת להכנות לאליפות העולם עם הרבה מאוד שמחה וביטחון".

שטילוב פרץ לתודעה בשנת 2006 כאשר סיים במקום השביעי בגמר תרגיל הקרקע באליפות העולם. כעבור שנה הוא סיים חמישי באותה אליפות. ב-2008 שטילוב העפיל לגמר הקרקע, התרגיל החזק ביותר שלו, וסיים במקום האחרון אחרי שמעד.

עד מהרה המתעמל המצוין חזר לעצמו וזכה במדליית ארד באליפות העולם בלונדון, כשקבע 15.575 נקודות. מוקדם יותר הוא זכה במדליית ארד באליפות אירופה במילאנו. באליפות העולם האחרונה הוא החמיץ מדליה זהה כשסיים רביעי בפער של 33 אלפיות אחרי דניאל פרוויס הבריטי.

המתעמל הישראלי אמור להתחרות בסוף השבוע הבא בסבב גביע העולם בגלזגו. שטילוב אוהב במיוחד את התחרות בסקוטלנד, בה עמד פעמיים בראש הפודיום כשלקח מדליות זהב יוקרתיות ב-2008 וב-2010.