ליגת הנשים הופסקה, מכבי ר"ג תוכתר לאלופה

אשדוד שנייה, הוקפאו היורדות ומתי גמר הגביע? המתווה המלא

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  15.03.20 - 16:25
תחילת כתבה

ליגת הנשים בכדורסל הוקפאה. כך הוחלט היום (ראשון), בישיבת מנהלת הליגה, יחד עם יו"ר איגוד הכדורסל עמירם הלוי, המנכ"ל יעקב בן שושן והגזבר נאור גלילי, תוך הסכמה של קבוצות הליגה. "ההחלטה נפלה מתוך דאגה ואחריות לבריאות השחקניות, המאמנים והצוותים המקצועיים".

אי לכך, נקבע כי עירוני רמת גן, שסיימה במקום הראשון בתום שלושת הסיבובים, תוכתר כאלופת המדינה. מכבי אשדוד שסיימה במקום השני, תשמש כסגנית. כמו כן, הירידות מהליגה הוקפאו גם כן, והפועל פתח תקוה תישאר בליגה עונה נוספת. באשר לעולה, הקבוצה שתסיים ראשונה בליגה הלאומית, תשחק בליגת העל, כאשר במקרה כזה תהיינה בליגה 11 קבוצות.

כמו כן, משחקי חצי גמר וגמר הגביע לנשים, שהיו אמורים להתקיים השבוע, ייערכו בתחילת העונה הבאה, בחודש נובמבר 2020. יו"ר המנהלת, הילה בר דוד, סיכמה היום עם יו"ר ארגון השחקנים ניר אלון כי השחקניות תצאנה לחופשה ללא תשלום, ותקבלנה את החזר שכרם עד סוף העונה מהביטוח הלאומי. "על מנת להקטין את הנזק, שחקניות הכדורסל הזכאיות לקבל דמי אבטלה אם הן תצאנה לחל״ת - יפעלו לעשות כך, תוך שמירה על זכותן לקבל את כל הכספים המגיעים להן בהתאם להתפתחויות", הסבירו בארגון השחקנים.