עבר חלק: הסכם בין המנהלת לארגון השחקניות

הישראליות יצאו לחל"ת. קניסטר בר דוד: "הן שותפות לדרך"

מערכת אתר ערוץ הספורט  19.03.20 - 20:29
תחילת כתבהבניגוד למתרחש בענף הגברים שם מתקשים להגיע להסכמה, מנהלת ליגת העל לנשים בכדורסל חתמה היום (חמישי) על הסכם עם ארגון השחקנים והשחקניות לפיו השחקניות יצאו לחל"ת ויקבלו דמי אבטלה תוך שמירה על זכויותיהן הסוציאליות.

יו"ר מנהלת ליגת העל, הילה קניסטר-בר-דוד: "מדובר בהסכם חשוב שיפחית מהעומס על הקבוצות ויאפשר לשחקניות לקבל דמי אבטלה תוך שמירת זכויותיהן. דווקא בימים קשים אלה, חשוב לנו להבהיר שהשחקניות הישראליות הן שותפות שלנו לדרך".

בתום מו"מ שהתנהל בימים האחרונים בין קניסטר-בר-דוד לבין יו"ר ארגון השחקנים והשחקניות ניר אלון, נחתם היום הסכם בין הצדדים. בהתאם להסכם, הקבוצות יוכלו להוציא באופן מידי את כל השחקניות הישראליות לחופשה ללא תשלום, למעט חיילות אשר על פי החוק אינן זכאיות.

היציאה לחל"ת תאפשר להן לקבל דמי אבטלה מהמוסד לביטוח לאומי ולחסוך לקבוצות עשרות אלפי שקלים. זאת כמובן בשל משבר מגפת הקורונה בעקבותיו הופסקה הליגה. כך או כך, לפי עו"ד אופיר רונן, שייצג את שחקניות הכדורסל יחד עם ארגון שחקני הכדורסל, במו"מ מול הקבוצות: "הקבוצות התחייבו לשלם לשחקניות את מלוא הכספים לפי החוזים שלהן עם הקבוצות, בקיזוז דמי האבטלה שהן יקבלו".

עו"ד אורי כהנא, היועץ המשפטי של מנהלת ליגת העל לנשים בכדורסל ציין : "החתימה על ההסכם התאפשרה בשל רצון טוב של כל הצדדים. בשונה ממצבם של השחקנים הגברים, אשר חלק מהותי מהשכר שלהם מבוסס על מענקים, השכר של רוב השחקניות הוא קבוע, מה שהקל על התהליך".