רמלה דורשת: בטלו את הכתרתה של ר"ג לאלופה

המועדון שלח מכתב למנהלת הליגה ואיים לפנות לבית המשפט

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  22.03.20 - 12:14
תחילת כתבה

ליגת העל לנשים בכדורסל היתה הליגה הראשונה שהופסקה בשל התפשטות הקורונה - ובהתאם, מכבי רמת גן הוכתרה כאלופה משום שבזמן הפסקת הליגה, היא דורגה במקום הראשון. אלא שהיום (ראשון) דורשת אליצור רמלה לבטל את ההכרעה הזו.

הקבוצה שלחה מכתב התראה למנהלת הליגה לנשים, בו היא דורשת לבטל את ההחלטה הקובעת כי רמת גן היא האלופה. במידה שלא תעשה כן, הרי שרמלה צפויה לפנות לבית המשפט.

"רמלה נדהמה לגלות באתרי הספורט כתבות לפיהן הוחלט על הכתרת קבוצת הכדורסל מכבי ר"ג כאלופת המדינה", נכתב בין היתר במכתב ההתראה. "יש לציין כי הגורם היחיד המוסמך לקבוע במצב דברים אלו מי היא האלופה הינו איגוד הכדורסל בלבד. החלטת המנהלת הינה בניגוד לכל דין ואין לה כל תוקף".

עוד נכתב במכתב ההתראה, שנכתב בידי עו"ד דמיטרי שאהין: "לא יעלה על הדעת לקבוע עובדה כזו, במיוחד שהליגה הסדירה הסתיימה כאשר הפער בין המקום הראשון לשני והשלישי הינו נקודה אחת בלבד. יתרה מזאת, ניסיון העבר הוכיח בכמה הזדמנויות שלא בהכרח שהקבוצה שסיימה ראשונה היא זו שזכתה באליפות במשחקי הפלייאוף בסופו של דבר. בליגת הכדורסל לגברים, מכבי תל אביב מובילה בפער ניכר מהמקום השני ואף על פי זאת לא החליטו להכתיר אותה כאלופה".

ממנהלת ליגת לנשים בכדורסל נמסר: "אליצור נווה דוד רמלה תקבל תשובה מסודרת בכתב. איננו מנהלים את הדיון בפנייתה דרך התקשורת"