מנהלת הנשים זעמה: "לא יתכן שהאפליה תמשך"

משרד הספורט הפסיק את התקצוב בגלל עתירת כדורגל הנשים

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  11.05.20 - 20:55
(באדיבות מנהלת הליגה לנשים)
(באדיבות מנהלת הליגה לנשים)
תחילת כתבה

בעוד ליגת העל בכדורסל כבר מתארגנת לקראת חזרה למגרשים, ליגת הנשים ממשיכה להרגיש מקופחת. היום (שני), יו"ר מנהלת הליגה, הילה קניסטר בר-דוד, פנתה במכתב חריף למשרד הספורט בטענה שהוא מעכב את תקציבי הנשים: "לא ייתכן שהאפליה תימשך, מדובר בסכומים זעומים לעומת התקציבים שהועברו לגברים".

ליגת הנשים, כידוע, כבר סגרה באופן רשמי את שעריה בכל הנוגע לעונה הנוכחית - ומאז פרוץ המשבר משרד הספורט הפסיק את תקצוב 300,000 אלף השקלים של כל קבוצה, עליהם התחייב בעקבות עתירה שהגישה בעבר מנהלת הליגה לבג"צ בנוגע לאפליה מגדרית. "הקבוצות ספגו נזקים קשים והפסקת פעילות הליגה, לצד עיכוב נוסף בהעברת הכספים, יגרום נזק בלתי הפיך לקבוצות אשר גם ככה מצויות במשבר תקציבי חסר תקדים".

בימים האחרונים, העביר משרד הספורט כ-40% מכספי התמיכה השנתית לענפים השונים, אבל דווקא בתמיכה לקבוצות ליגות הנשים קיים עיכוב. המשרד טוען שיש להמתין להכרעת בג"צ בעתירה שהגישו קבוצות ליגת העל לנשים בכדורגל, בטענה לאפלייה ביחס לתקציבים המועברים לקבוצות הגברים.

החלטה זו של משרד התרבות והספורט מנוגדת לעמדת היועמ"ש של המנהלת, עו"ד אורי כהנא, המייצג גם את קבוצות כדורגל הנשים בבג"צ. כהנא הבהיר כי "אין כל מניעה משפטית או החלטה שיפוטית כלשהי, המונעים את העברת המקדמות בשיעור של 40% (ואף יותר) לקבוצות הנשים. להפך, בג"צ המליץ למשרד התרבות והספורט לחזור בו ולתקצב באופן שוויוני את ענפי הנשים".