יו"ר מנהלת הנשים: "לא נפתח את העונה"

קניסטר זועמת: "לא הועבר לנו תקציב בסך 12 מיליון שקלים"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  30.06.20 - 19:31
(מנהלת ליגת העל לנשים)
(מנהלת ליגת העל לנשים)
תחילת כתבה

יו"ר מנהלת ליגת אתנה ווינר לנשים בכדורסל, הילה קניסטר בר-דוד, פנתה הערב (שלישי) לשר התרבות והספורט, ח"כ חילי טרופר ולמנכ"ל משרד התרבות והספורט רז פרויליך, והודיעה כי בהתאם להחלטת דירקטוריון מנהלת ליגת העל לנשים בכדורסל, לא תיפתח עונת הכדורסל 2020/2021 האמורה לצאת לדרך ב- 12 באוקטובר.

קניסטר בר-דוד זועמת לאחר שעד כה, לא הוסדר התקציב ממשרד התרבות והספורט והמועצה להסדר ההימורים בספורט, בסך 12 מיליון שקלים, סכום זה הוגדר על ידי דירקטוריון המנהלת כתקציב הבסיס הנדרש לפתיחת העונה.

כזכור, בתחילת חודש יוני, נפגשה יו"ר המנהלת עם חילי טרופר והציגה בפניו את הפערים הקיימים בין תקצוב ענפי הגברים לענפי הנשים ואת דרישת מנהלת ליגת העל לנשים בכדורסל. על פי מכתבה, בינואר 2020, העביר משרד התרבות והספורט תמיכה מיוחדת לחיזוק מעמד השחקן הישראלי, למנהלת ליגת העל לגברים בכדורסל ולמנהלת ליגת העל גברים בכדורגל, בסך 14 מיליון ו-250 אלף שקלים, כאשר מנהלת ליגת העל לנשים בכדורסל קיבלה סכום של 750 אלף שקלים בלבד.

כידוע, תקציבי קבוצות ליגת העל לנשים בכדורסל נשחקו בעונה האחרונה 2019/2020  באופן משמעותי, כאשר במקום סכום של 450 אלף שקלים לכל קבוצה שהובטח על ידי משרד התרבות והספורט בבג"צ ביולי 2016, קיבלה כל קבוצה סכום של כ-300 אלף שקלים.

יו"ר המנהלת התייחסה לנושא: "הגיע הזמן לשים את הנשים על המפה, לא רק בספורט אלא גם בחלוקה שוויונית וצודקת של העוגה התקציבית. מאז כניסתי לתפקיד, לפני למעלה מחצי שנה, השקעתי זמן רב בפגישות עם ראשי ערים, נותני חסויות וגופי הממשלה המתקצבים את הספורט בישראל. למדתי את הנתונים ונדהמתי לגלות שרוב הכסף הוא כסף ציבורי והוא תמיד הולך לאותו מקום. מדובר במערכת שלמה הדואגת שספורט הנשים ישרוד אבל לא יתקדם ויתפתח. משבר הקורונה רק חידד את עומק האפליה. הגברים משחקים ללא קהל ועדיין מקבלים עשרות מיליוני שקלים מהטוטו."

לאחרונה הודיעה יו"ר מנהלת ליגת העל לנשים בכדורסל למועצה להסדר ההימורים בספורט, כי לא תחתום על הסכם השיווק שהוצע על ידי המועצה להסדר ההימורים בספורט, בסכום של 500 אלף שקלים לעונה הקרובה וזאת בדרישה לקבלת סכום גבוה יותר.

קניסטר בר-דוד הוסיפה גם בעניין כספי השיטור והסדרנות: "לא יעלה על הדעת שקבוצות הגברים יזכו למימון ציבורי בסך עשרות מיליוני שקלים של הוצאות הסדרנות במגרשים בעוד קבוצות הנשים ידרשו לממן את הוצאות הסדרנות בעצמן. מדובר באפליה מגדרית חמורה שהגיע הזמן לתקן. ממילא כיום אין קהל ואין הוצאות סדרנות ולכן יש לחלק את הכסף באופן שווה".