הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"קוראת לקדם את כדורסל הנשים בישראל"

קניסטר בר דוד מתכוננת לעונה החדשה. בראשון: ר"ג - חולון

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  14.10.21 - 17:50
הילה קניסטר בר דוד (צילום פרטי)
הילה קניסטר בר דוד (צילום פרטי)
תחילת כתבה

עונת המשחקים בליגת אתנה ווינר לנשים בכדורסל תצא לדרך ביום ראשון הקרוב (17.10) עם המשחק המרכזי בו תארח האלופה ומחזיקת הגביע מכבי עירוני רמת גן את אליצור חולון (18:00, שידור ישיר ב-5PLUS). המשחקים האחרים יתקיימו ביום שני (18.10): מכבי חיפה - אליצור ת"א, הפועל פ"ת - א.ס. רמת השרון, הפועל ראשל"צ - מכבי בנות אשדוד ואליצור רמלה - בנות הרצליה.

הילה קניסטר בר דוד, יו"ר מנהלת ליגת העל לנשים אמרה הבוקר: "אנו בפתחה של עונת משחקים חדשה, מלאת אדרנלין והתרגשות גדולה אחרי העונה הקודמת שהתנהלה תחת מגבלות מגפת הקורונה. אני פותחת עונה שלישית שלי כיו"ר מנהלת הליגה ובמבט קדימה, ישנם מספר נושאים שאני שואפת לקדם, כדי להוביל את ליגת העל לכיוונים חדשים".

"אני קוראת לנשים מובילות בחברה העסקית, יושבות ראש תאגידים ומנכ"ליות של חברות עסקיות לייצר ולהגביר מעורבותן בקידום כדורסל הנשים בישראל, כדי להביא בסופו של דבר לקידום מעמדן של הכדורסלניות הישראליות. בכך, הן תהיינה שותפות לשינוי חברתי משמעותי בישראל", אמרה קניסטר בר דוד והוסיפה: "החלום שלי לייצר קהילה רחבה של נשות עסקים שתתחברנה לליגת העל לנשים - הליגה החזקה והמובילה בספורט הישראלי, כחלק מהאג'נדה העסקית/חברתית שלהן".

"לצערי הרב ולאכזבתי הרבה, המדינה טרם הודיעה מפורשות כיצד תחל העונה. עד שמשרד הספורט לא יעביר את פירוט התקצוב לליגת העל לנשים בכדורסל, אנו לא נוכל להתקדם ולקדם את הליגה בהיבטים מקצועיים ושיווקיים. התקציבים שליגת העל לנשים בכדורסל מקבלת מצביעים על פערים זועקים לשמיים מול התקציבים המועברים לגברים. גם היום, ערב פתיחת העונה, אנו חסרי ודאות באשר לסכומי הכסף שהליגה והקבוצות יקבלו. אני מצפה סוף סוף להבטחת תקציבים לפחות לחמש שנים קדימה, כדי לתת אופק לקידום כדורסל הנשים", ציינה קניסטר בר דוד.

"העונה נפעל בדרכים שונות להגדלת כמות האוהדים באולמות תוך יצירת חיבור קהילתי עם הרשויות העירוניות להן קבוצות בליגת העל לנשים בכדורסל, חיבור שעשוי להגדיל בעתיד את כמות הצעירות שתשלבנה בליגת העל לנשים", היא הדגישה.

לסיום היא הוסיפה: "אני קוראת לגורמים הרלוונטיים העוסקים בתקשורת, לייצר הכרה רגולטיבית ולדרוש מערוצי התקשורת, מחויבות לשידור ליגת העל לנשים בכדורסל בטלוויזיה תוך תשלום עבור זכויות שידור כפי שקורה בליגות הגברים. חוסר השוויון בעולמות השידורים מנציח פערים גדולים המלווים את ליגת העל לנשים בכדורסל מזה שנים רבות ופוגע קשות בקידומה".