הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

שחקניות אליצור ת"א ביצעו עבירות והמשחק פוצץ

פארסות בנשים: הקבוצה הפסידה טכנית בכוונה. משחק נוסף בוטל רגע לפני שהחל

איתי קאשי
איתי קאשי  10.01.22 - 20:00
תחילת כתבה

פארסה בכדורסל הנשים. המשחק בין אליצור ת"א לבנות הרצליה הסתיים הערב (שני) אחרי 5 דקות בלבד בתוצאה 10:33 לטובת הקבוצה מהשרון. זאת לאחר ששחקניות אליצור ביצעו 24 עבירות מכוונות כמחאה על קיום המשחק תחת הקורונה.

השחקניות מתל אביב הגיעו למשחק עם שש שחקניות בלבד לאחר ששתי הזרות של הקבוצה נמצאו חיוביות לקורונה. כמחאה על כך שמנהלת הליגה לנשים החליטה לאשר את קיום המשחק, בחרו הבנות לבצע עבירות במתכוון, כך שברגע שאחת מהבנות יצאה בחמש עבירות, לא ניתן היה להשלים את ההתמודדות.

כיצד התגלגל הסיפור? ובכן, שתי הזרות של אליצור ת"א התלוננו בשבת האחרונה שהן חולות ואכן גם אובחנו כחיובית לנגיף הקורונה אחרי שעברו בדיקת אנטיגן, בדומה לשחקנית נוספת בקבוצה. כתוצאה מכך, קבוצתן ביקשה לדחות את ההתמודדות, אך הרצליה סירבה, זאת מאחר והזרות לא קיבלו את תשובותיהן מבדיקת PCR. בעקבות זאת, אליצור תל אביב התייצבה למשחק עם שש שחקניות סגל בלבד.

אך לא רק במשחק הנ"ל נרשמה פארסה גדולה סביב נושא הקורונה. מפגשן של מכבי רמת גן ואליצור רמלה בוטל עקב גילוי של מספר מאומתות בקבוצה האורחת, זאת אחרי עיכוב של חצי שעה ממועד פתיחתו.

בעקבות ההחלטה על אי-קיום ההתמודדות, פרצה מריבה בין שתי ההנהלות שכמעט וגלשה לפסים אלימים, זאת מכיוון שבר''ג טענו שרמלה פעלה כדי שהמשחק יבוטל אחרי שהגיעה ללא הסגל הטוב ביותר שלה.

בהודעה רשמית מטעם מנהלת הליגה נמסר: "חלק מהקבוצות לא הצליחו להציג בפני מנהלת ליגת העל אישורים מפוקחים ורשמיים של חולות מאומתות, לכן המנהלת ביקשה מהקבוצות לבצע בדיקות אנטיגן מפוקחות לפני הגעתן לאולמות. בימים האחרונים, וגם הבוקר, חודדו לקבוצות ליגת העל לנשים בכדורסל הנחיות לקיום משחקי הליגה בצל התפשטות וריאנט האומיקרון. לפי המתווה דחיית משחקים תהיה רק בהצגת אישורים רפואיים (בדיקת אנטיגן מפוקחת או בדיקת PCR ) של 3 שחקניות מאומתות או 2 שחקניות זרות מאומתות. למרבה הצער חלק מהקבוצות לא התכוננו כראוי למצב החדש ובמקום לבצע בדיקות מפוקחות בבוקר המשחק, המתינו לרגע האחרון ושיבשו בכך את קיום המשחקים הערב".