הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"שחקנית מאומתת לא צריכה להידרש לשחק"

הכדורסלניות זעמו על המנהלת וראשי הקבוצות: "לא חשבו על הבריאות לרגע"

איתי קאשי
איתי קאשי  11.01.22 - 11:37
השאירו בצד את הנושא החשוב ביותר, וזו הבריאות" (קרדיט: מנהלת ליגת העל לנשים בכדורסל)
השאירו בצד את הנושא החשוב ביותר, וזו הבריאות" (קרדיט: מנהלת ליגת העל לנשים בכדורסל)

הכאוס שהתחולל אמש (שני) בערב המשחקים של המחזור ה-14 בליגת העל לנשים בכדורסל הפך להיות ערב "בלתי נשכח" בענף. התפשטות האומיקרון בקרב קבוצות רבות בליגה הוביל במהלך היום לויכוח מתמשך בין הקבוצות לבין המנהלת על קיום או דחיית המשחקים. בסופו של יום, שני משחקים נדחו, המפגש בין אליצור רמלה למכבי ר''ג הסתיים גם כן בדחייה, וחילופי דברים קשים בין ראשי ההנהלה בקבוצות מיד לאחר ההכרזה, והמשחק בין בנות הרצליה לאליצור ת''א הסתיים בהפסד טכני של האחרונה, שניסתה להימנע מהגעה למשחק, לאחר ששתי הזרות של הקבוצה התבררו כחיוביות.

בתוך המחלוקת בין אנשי ההנהלה בקבוצות לבין נציגי המנהלת שהתקיימה אתמול, נבלעו התגובות של אלו שבסופו של דבר סיכנו את עצמן - השחקניות. סמנכ''לית ארגון השחקניות, גל צברי, הציגה מה שהתחולל, מהצד של אלו שנשלחו להגיע לפרקט: "עברנו אתמול יום קשה שנע בין חוסר וודאות וחוסר אונים. מאבקי כוח והנחיות לא ברורות בין המנהלת והמועדונים, השאירו בצד את הנושא החשוב ביותר שהוא הבריאות של השחקניות". צברי שיתפה.

"שחקניות שחשו ברע יצאו חיוביות בבדיקה בייתית והמתינו מעל 24 שעות לתשובות לבדיקת PCR לא היו צריכות לשמוע שהן מחוייבות לצאת מהבתים ולסכן את חברותיהן, וצר לנו שזו היתה הסיטואציה בפועל. בהמשך לאירועים אתמול הארגון יפנה במכתב להבהרות מהמנהלת ובדרישה להגיע למתווה מוסכם שיאפשר את קיום הליגה, ואת קיום המחזור מחדש, ללא יוצא מן הכל". צברי סיכמה ואמרה: "חבל לנו על כך שכדורסל הנשים מקבל כותרות כאלו ושההנהלות שוב מוכיחות שטובת הענף לא לנגד עיניהן אלא עסקנות ותקשורת שלילית מבלי לחשוב לרגע על בריאות השחקניות, ואנחנו מאחלות החלמה מהירה ומלאה לשחקניות שנדבקו וחלו"