הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

משחקי המחזור הקרוב בכדורסל נשים נדחה

וגם: דוחות המשקיפים מציגים פרטים חדשים להשתלשלות האירועים מהערב הדרמטי

איתי קאשי
איתי קאשי  11.01.22 - 16:56
האומיקרון משתק את כדורסל הנשים (קרדיט: מנהלת ליגת העל לנשים בכדורסל)
האומיקרון משתק את כדורסל הנשים (קרדיט: מנהלת ליגת העל לנשים בכדורסל)

לאחר הסערה אמש (שני) בליגת העל לנשים בכדורסל, המנהלת יצאה בהודעה רשמית בה נאמר שמשחקי המחזור ה-15 (שאמור להתקיים בעוד מספר ימים) יידחו, זאת עקב התפרצות האומיקרון בקרב שחקניות רבות. בהודעה נכתב: "אתמול התברר כי יש מספר גבוה של שחקניות מאומתות, ולאור חילוקי דעות בין יושבי ראש הקבוצות לבין עצמם במספר אולמות בהם נראה היה כי יצרו אנדרלמוסיה כשחלקם הגיעו לאולמות עם שחקניות מאומתות למרות האיסור. על פי סעיף 1 ב' בפרק ו' של תקנון המשחקים, הוחלט על דחיית מחזור הליגה, בעקבות ארועים ותקלות שאינם משרתים את תקנון הליגה, מתוך דאגה לבריאות השחקניות ואנשי הצוות".

לאחר הביקורת הקשה שמנהלת הליגה ספגה, נראה כי דוחות המשקיפים מטעם איגוד השופטים ישפכו אור נוסף על מה שהתחולל אמש באולמות. ביחס למשחק בין מכבי ר''ג לאליצור רמלה נאמר: "מנהל הקבוצה של אליצור רמלה, ניסים רון, נכנס לחדר השופטים 45 דקות לפני המשחק וסיפר כי יש בקבוצתו שחקנית מאומתת ועוד שתיים שיצאו חיוביות, בבידקות שאינן רשמיות".

בהמשך נכתב: "מר ניסים רון הראה לצוות השופטים צילום של שלוש בדיקות חיוביות שלא ניתן לדעת של מי הם במפורש", המנהל של רמלה סיפר כי שלושת השחקניות שיצאו חיוביות לקורונה היו מרים חנון, אליסה בארון וקורטני דאגלס, "רון טען בפני השופטים שאם המנהלת לא תבטל את המשחק, הוא יעלה את השחקניות את השחקניות המאומתות לשחק, מאחר והמנהלת לא אישרה את תוצאות הבדיקה".

הדרמה מאחורי הקלעים המשיכה כאשר נעשה ניסיון לפשרה, והשופטים הציעו לוודא את מצב השחקניות עם בדיקות אנטיגן באולם עצמו: "משהבין רון שבכוונתנו לקיים את המשחק בעקבות הנחיות שקיבלנו, ללא השחקניות המאומתות, רון ציין שהתוצאות לבדיקות שהציג אינן של השחקניות והוא הוסיף ש"עבדתי עליכם בחדר ההלבשה". לאחר דין ודבריםעם נציג הליגה רמי קצוני, סוכם כי כל שחקניות אליצור רמלה יעשו בדיקות מהירות. לאחר הבדיקות התגלו שתי שחקניות חיוביות, ונציג המנהלת אישר את דחיית המשחק".

גם המפגש בין אליצור חולון להפועל פ''ת נדחה בלית ברירה, ולאחר מחלוקת בין כל הצדדים המעורבים. בדו''ח השופטים של המשחק נכתב: "נאמר לנו שיש בחולון כארבעה מאומתות, ויתר השחקניות עם תסמינים. אליצור טענו שאין להן חמש שחקניות לפתיחת המשחק, והם עלולים לעלות עם ארבע שחקניות שליליות ובנוסף שתיים שקיבלו תוצאה חיובית בבדיקת אנטיגן. הזמן הלך ואזל לחולון, שלא קיבלה החליטה, וגם אם הם היו מבצעים בדיקה מוסדית, לא הייתה מתקבלת תשובה עד לרגע פתיחת המשחק".

לאחר המתנה ממושכת, חולון קיבלה החלטה, ועזבה על דעת עצמה את האולם: "חולון עזבה את הפרקט, ורק יו''ר הקבוצה מנחם איינהורן נשאר לראות אם יש התקדמות ולעדכן בהתאם. בשעה 19:20 הוחלט על סיום המשחק, וצוות השיפוט עזב יחד עם הפועל פ''ת, כך כשיצאו מתחומי האולם לא היו כמעט שחקניות מאליצור חולון בסביבה".