הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ג'ייק כהן ישותף בחצי: "מוזר לשחק מול מכבי"

הצהובים חזרו בהם אחרי שהאיגוד והמנהלת דרשו שהמושאל לראשון ישותף. הפורוורד: "לא חשבתי שאגיע למצב כזה בתחילת הקריירה"

רועי גלדסטון  02.02.14 - 22:47
תחילת כתבה

הבוקר (ראשון) מכבי ת"א ומכבי ראשון לציון הוציאו הודעה בו זמנית, ולפיה על פי הסכם ההשאלה בין הקבוצות, ג'ייק כהן לא ישחק נגד מכבי הן בחצי גמר הגביע והן במסגרת הליגה. אחרי התערבות מצד איגוד הכדורסל ומנהלת הליגה, סגנית האלופה אישרה שהפורוורד המושאל לקבוצה מעיר היין יוכל לקחת חלק בקרב החשוב נגדה.

מאיגוד הכדורסל נמסר: "האיגוד מברך את מכבי ת"א על החלטתה לאפשר לכהן לשחק. האיגוד מכבד את ההחלטה שעשתה צדק ספורטיבי עם הקהל ועם כהן עצמו. האיגוד חשב וחושב שאין להטיל מגבלות מסוג זה על שחקן או בעל תפקיד אחר". ממנהלת הליגה נמסר: "המנהלת שמחה ומברכת על החלטת מכבי ת"א ומכבי ראשל"צ לבטל את הסיכום בין שתי הקבוצות בנוגע לג'ייק כהן. המנהלת מאחלת משחקי גביע מרתקים".

וכמובן שגם לג'ייק כהן עצמו היה מה לומר. "אני שמח ומתרגש בשל כך", אמר הפורוורד. "אני שחקן כדורסל וזה מה שאני רוצה לעשות. נראה לי שיהיה כיף לשחק נגד החברים שלי לשעבר".

לאחר מכן, התייחס כהן לעובדה שלמעשה הוא ינסה לנצח את הקבוצה שמשלמת לו את השכר: "ברור שזה טיפה מוזר שאני משחק מול קבוצה שמשלמת לי את השכר, ולא חשבתי שאגיע למצב כזה בתחילת הקריירה. ככה זה, אני אנסה לשחק טוב מחר".

אגב, בדיקת אתר ערוץ הספורט גילתה כי הסעיף הנ"ל לא כתוב בהסכם ההשאלה, אלא נקבע בלחיצת יד בין יו"ר מכבי ת"א שמעון מזרחי ויו"ר מכבי ראשל"צ יצחק פרי, בצורה ג'נטלמנית כשסיכמו על ההעברה. יש לציין שבסוף העונה כהן חוזר למכבי שמשלמת חלק נכבד משכרו.

יו"ר איגוד הכדורסל דני חלוץ ויו"ר מנהלת הליגה שמואל פרנקל לא אהבו את הסיכום הזה, כשישנם גורמים באיגוד שציינו כי מדובר בחוסר ספורטיביות, במיוחד לאור העובדה שאין סעיף בהסכם שלא מאשר לשחקן לשחק. לקבוצות נשלח מכתב בו נדרש מהן לאפשר לג'ייק כהן לשחק בחצי הגמר ולבטל את הסיכום בין המועדונים, וכך כאמור קרה.

שני המאמנים התייחסו היום לשאלת ג'ייק כהן במסיבת העיתונאים, אך שניהם טענו כי אין להם יד בדבר וכי הסיכום הוא בין שני המועדונים. ביום שלישי בשעה 20:45 ייפגשו ראשל"צ ומכבי ת"א לקרב על הכרטיס לגמר גביע המדינה ביום חמישי. עוד קודם לכן, בשעה 17:50, הפועל ת"א תתמודד מול הפועל אילת במשחק המוקדם.