הפועל י-ם מכרה את כל הכרטיסים לגמר הגביע

טירוף בבירה אחרי שכל 4,500 הכרטיסים אזלו בכחצי שעה. אליהו: "אין פייבוריטית"

רועי גלדסטון  14.02.17 - 15:15
תחילת כתבה

הפועל ירושלים טרם הפסידה משחק חשוב העונה וגם אמש (שני), המצב לא השתנה. החבורה של סימונה פיאניג'אני גברה לראשונה העונה על הפועל חולון, 59:68 בארנה, ועשתה זאת כשהכסף היה על השולחן, בחצי גמר הגביע. כעת מחכה לה בחמישי משחק על תואר מול מכבי תל אביב, תואר בו היא לא זכתה מאז 2008 ותשחק מאוד לעשות זאת מול הקהל הביתי בארנה.

האדומים קיבלו 4,500 כרטיסים לגמר, בדיוק כמו היריבה והוציאו הבוקר אותם למכירה לאוהדים שלהם. הרעב בבירה לראות תואר בא לידי ביטוי כאשר כל הכרטיסים אזלו בתוך כחצי שעה. 

"היה משחק מוזר קצת, טיפוסי אולי לחצי גמר גביע כשיש לחץ", אמר ליאור אליהו אחרי הניצחון מול חולון, "הכדורים לא נכנסו, אבל שמרנו טוב לפחות. אני יכול לקחת רק את הניצחון מהמשחק הזה, מאוד שמח להגיע לגמר הגביע וזו הייתה המטרה שלנו. טרנס קינזי היה אדיר, החזיק אותנו במשחק ברבע השלישי וגם ברביעי והייתה עבודה טובה של כולם בהגנה".

אליהו כבר מסתכל אל המשחק בחמישי: "גמר גביע זה משהו אחר. אי אפשר להשוות את זה לגביע ווינר ובטח שאי אפשר להשוות את זה למשחקי הליגה. אין פה פייבוריטית". הפוורווד ניתח את הניצחון של מכבי ת"א על אשדוד ואת היכולת הטובה של ויקטור ראד: "הוא שחקן מצוין, אני מכיר אותו גם משנים קודמות. אתמול זה היה הוא וביום חמישי זה יכול להיות מישהו אחר. גאודלוק קלע רק שתי נקודות והוא בדרך כלל הקלע המוביל. מכבי קבוצה מאוד עמוקה ומסוכנת. אנחנו מכירים אותם, זה לא נגמר לא בראד, פניני או גאודלוק, יש שם הרבה מאוד שחקנים טובים וביום נתון זה יכול להיות כל אחד".

למרות ששני הסגלים עמוסים בסקוררים, להפועל ירושלים יש יתרון בצבע. אליהו נשאל על כך ואמר: "להם יש את הבעיות שלהם ולנו יש את שלנו, יש גמר גביע פיקנטי, כמו שכולם רצו. נצטרך להתכונן. נבוא ביום חמישי ואני מעריך שיהיה הרבה קהל צהוב בגלל שזה הגמר, ומן הסתם גם הרבה קהל אדום".