מזרחי: מה שמכבי ת"א חווה העונה קורה פעם ב-50 שנה

היו"ר סובל מהעונה המסויטת של הצהובים, אך מצפה בכיליון עיניים לגמר הגביע והודה ב"בוקר ספורט": "מעמד שתמיד מרגש". מוטי ומיקי בטוחים: "אפשר להתפוצץ על י-ם"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  16.02.17 - 17:35
תחילת כתבה

מכבי תל אביב תגיע הערב (חמישי, 21:00, ישיר ב-5SPORT) לגמר גביע המדינה מעמדת אנדרדוג שלא ממש מוכרת לה. הצהובים שלטו ביד רמה בזירה המקומית, אבל העונה המסויטת שעוברת עליהם והעובדה שמולם עומדת הפועל ירושלים עם הקהל הביתי בארנה, הופכים את הזכיה לגביע השמיני שלה ברציפות למשימה קשה במיוחד.

  • הערב ב-21:00, ישיר ב-5SPORT: גמר גביע המדינה בכדורסל

שניים מכוכבי העבר של הצהובים, מיקי ברקוביץ' ומוטי ארואסטי, שכבר זכו בתואר אחד או שניים במדי מכבי ת"א, התארחו באולפן "בוקר ספורט" וניסה לנתח מה לא עובד במערכת הצהובה. "שחקנים צריכים לדעת את המקום שלהם", קבע ברקוביץ'. "גם לי היו משחקים לא טובים, אבל ידעתי שיש גיבוי מהמאמן. המערכת צריכה לבנות את השחקנים ולהסביר להם כמה חשובים לה התארים, שיש מסורת וצריך לכבד אותה".

ארואסטי סימן את הרוח הקבוצתית החלשה שמונעת ממכבי ת"א להתקדם: "החיבור בין השחקנים הוא לא אופטימלי, לקבוצה שרוצה הישגים. שפת הגוף החיובית חסרה, וזה התוצאה הסופית, לנו לא היה אכפת לנו מי קלע כמה, הדבר החשוב היה לנצח".

ברקוביץ' הסכים: "הכסף לא מנצח. השקיעו בסגל הזה מעל 100 מיליון ש"ח, אבל צריך להביא את הנפש והפרגון לשחקנים. אי אפשר שיהיו שמונה תשעה סקוררים, חסרים אנשים שיעבדו קשה. כשאנחנו סיימנו משחקים, לא רצנו לבדוק את הסטטיסטיקה".

גם בעניין קבלת ההחלטות השניים לא חסכו ביקורת. "גם בתקופה שלנו אלה היו בערך אותם אנשים. פעם זה היה יותר פשוט, עכשיו יש מנהל מקצועי וצוות ניהולי, ויש יותר מדי אנשים שאוהבים להתערב. זה לא עובד", קבע ברקוביץ'. ארואסטי הוסיף: "צריכים לקחת מנהל מקצועי לתת לו את הכלים להרכיב את הקבוצה, ללא התערבות ביחד עם המאמן. ניקולה ווייצ'יץ'? אם ההנהלה חושבת שהוא הפתרון אז טוב שתנסה אותו".

אחרי הניצחון בחצי הגמר על אשדוד, איינארס בגאצקיס טען שלא הייתה סיבה לחשוב שמכבי ת"א פייבוריטית לפני המשחק. ברקוביץ' וארואסטי דווקא הרבה יותר אופטימיים לקראת ירושלים: "מכבי במשחק כזה יכולה להתפוצץ, גם אם אין את החומר האנושי. המסורת והקהל ירגמו לזה, מכבי תתן פייט למרות שירושלים באה עם בטחון. זה משחק פתוח, הביתיות של ירושלים לא חשובה. זה משחק של יום נתון".

ואיך העתיד של הצהובים נראה בעיניים של כוכבי העבר שלהם? "מכבי יכולה לחזור לגדולה מהר. יש קהל אוהדים משגע, מכבי צריכה להיכנס למוסך לעשות שינויים וזה ייראה הרבה יותר טוב", טענו השניים.

גם יו"ר מכבי ת"א, שמעון מזרחי, השתתף בדיון באולפן והודה: "לפני גמר תמיד יש התרגשות. יש לנו תואר להגן עליו ואני מקווה שנוכל לגבור על ירושלים. פייבוריטים? אנחנו ממש לא מרגישים ככה. זו יריבה קשה והיא תהיה עוד יותר טובה ממה שהיא נראתה בחצי הגמר, אבל גם אנחנו יכולים להיות כאלה".

בעקבות ההשקעה האדירה בקיץ והרכש הנוצץ רבים חשבו שמכבי ת"א תתמודד חזק על כל התארים, אבל שבדיעבד העונה הפכה להתרסקות אדירה. "העונה עוברת עליי קשה. פעם בחמישים שנה זה יכול לקרות לנו, אבל נתגבר על זה ובעתיד נראה מכבי מצוינת".