אלון: "העונה יש קבוצה שמגיעה למאני טיים"

בעלי י-ם ל"בוקר ספורט": "לפני שבאתי לא היינו בגמר במשך 7-8 שנים"

מערכת אתר ערוץ הספורט  16.02.17 - 10:09
תחילת כתבה

הכדורסל הישראלי יחגוג הערב (21:00) את אחד מאירועי השיא שלו, כאשר הפועל ירושלים ומכבי תל אביב ייפגשו בארנה לגמר גביע המדינה. עד כה העונה, הקבוצה מהבירה ניצחה כל משחק חשוב ולמרות ארון הגביעים העמוס של היריבה, היא תגיע כפייבוריטית למשחק, גם בשל העובדה שהוא ייערך במגרשה הביתי ולעיני רוב ביציעים.

למרות זאת, בירושלים נזהרים מהגדרות לפני המשחק ובמסיבת העיתונאים אף נרשם רגע מחוייך, כאשר גיא פניני וסימונה פיאניג'אני התווכחו מי מבין הקבוצות פייבוריטית. "יותר קל להגיע כאנדרדוג", הסביר בעלי האדומים, אורי אלון, את הטקטיקה של קבוצתו ל"בוקר ספורט" בבוקר המשחק, "ברור לי שבווינר, שזה משהו אובייקטיבי, אנחנו פייבוריטים במעט. אני לא חושב שיש פייבוריטית. יהיה משחק שקול".

מבחינת אלון, עצם ההעפלה לגמר זו התקדמות עבור המועדון: "לפני שקניתי את הקבוצה, הפועל ירושלים לא הגיע לשום גמר 7-8 שנים. אנחנו מגיעים שנה אחרי שנה לגמרים וזו כבר התקדמות. השקענו הרבה ואני מקווה שנגיע לכל משחק על תואר השנה. משחקים כמו היום בונים מותג ודרך".

בעונה שעברה הפועל ירושלים הודחה עוד לפני גמר הגביע, ובגמר הפיינל פור הפסידה בארנה למכבי ראשל"צ. אלון טוען שמאז נלמד הלקח: "ראיתי איך עלינו בעונה שעברה בגמר מול מכבי ראשל"צ ולא אהבתי את זה. העונה יש לנו קבוצה שמגיעה למשחקים גדולים ויודעת איך להגיע למשחקים גדולים".

ירושלים תחסר בגמר את מליק היירסטון, שנמצא עם משפחתו בארה"ב. אלון: "מאליק עובר תקופה מאוד קשה אישית. הוא צריך להיות עם המשפחה שלו. יש דברים יותר חשובים מכדורסל. ברגע שהוא יהיה מוכן נפשית לחזור, הוא יחזור. הוא רוצה לחזור. יש לנו את הפריבילגיה לתת לשחקנים את הזמן שהם צריכים". לגבי רנדל הוסיף: "הוא שיחק מצויין בניז'ני. הוא עוד יירשם לליגה".