אומיץ' ודיי קיבלו אישור לחפש קבוצה חדשה

האמריקני של ירושלים חידש את הקשר עם וירטוס בולוניה

רועי כהן
רועי כהן  24.12.17 - 09:32
תחילת כתבה

כמה חיכו בהפועל ירושלים, להופעה כמו שסיפקו אתמול (שבת) בגביע המדינה. האלופה השיגה 74:90 גדול על עירוני נהריה בעין שרה, במה שאנשי הקבוצה הגדירו בסיום כמשחק הטוב ביותר שלהם העונה.

בצל ההופעה הטובה, בירושלים נערכים ליום שאחרי אוסטין דיי ואלן אומיץ'. נציגיו של דיי חידשו את הקשר עם וירטוס בולוניה שהביעה בו עניין לפני כחודש וחצי, אבל כרגע האיטלקים מהססים. גם אומיץ' קיבל אישור לחפש קבוצה ואנשיו מנסים למצוא לו חלופה.

50 שניות לסיום, מודי מאור התהלך על הקווים בנונשלנטיות, עם יד אחת בכיס, וקרץ לאייל חומסקי. הרבה לחץ השתחרר באותו רגע. "אני מאוד שמח מאיך ששיחקנו", אמר המאמן בסיום. "כשהיה 22:9 להם היינו במשחק, פשוט החטאנו המון ליי אפים. אנחנו צריכים להיות טובים כל הזמן, ככה הפועל ירושלים צריכה לשחק".

יותם הלפרין, שהוביל את האלופה לריצת 2:20 ברבע השני, אמר: "מודי שאל אותי מה צריך לקרות כדי שננצח בנהריה. אמרתי לו שהישראלים מאוד חשובים בסוג משחק כזה. כבר היינו בכל הסרטים, עפנו בשמינית גמר גביע, הפסדנו בגמר, וידענו שאם לא נבוא כמו שצריך נפסיד. ברגע שהבאנו את האנרגיות ידענו שנהיה בסדר".

כשנשאל מדוע הוא לא מביא את היכולת הזו לכל משחק, כי הפוטנציאל שם, אמר: "אני בן 34 בעוד חודש, אי אפשר כבר לדבר על הפוטנציאל שלי. אם יש משהו שאני מתחרט עליו בקריירה שלי זה שלא עשיתי הופעות כאלו על בסיס קבוע. יש הרבה רגעים שאני רק משחק הלוך חזור. כל אחד מאיתנו לא היה מספיק יציב השנה. אני משוכנע שבהגרלה נקבל את הפועל חולון בחוץ".

ליאור אליהו שסיים עם עשרה אסיסטים אמר: "מצאתי יותר שחקנים פנויים. היתה חשיבות מאוד גדולה לניצחון ויכולנו להיכנס לסחרור גדול מאוד. הבסיס של כל קבוצה צריך להיות הישראלים".