"הוכחנו שאנחנו יכולים לשחק תחת כל לחץ"

ספאחיה ומכבי ת"א מוכנים לדרבי בגביע: "הפסד לא יכול לשנות לנו את הדרך". שגב: "סיפרתי לשחקנים מה הולך להיות"

רועי כהן
רועי כהן  31.12.17 - 08:44
תחילת כתבה

מכבי ת"א מוכנה לדרבי ברבע גמר גביע המדינה באולם היובל בהרצליה (הערב, 21:05), ונבן ספאחיה לא ממש התמצא במסדרונות "המבצר" לשעבר. "אתם יודעים אולי איפה חדר ההלבשה שלנו?", שאל המאמן. כשסיפרנו לו מה משמעות הביטוי "איבד את חדר ההלבשה", הוא לא ממש צחק ואמר שזה רחוק מהמציאות. ואכן, חדר הלבשה בעייתי זה הדבר האחרון שספאחיה צריך לפני השבוע המטורף שמחכה לו - שני דרבים ב-48 שעות ונסיעה למדריד.

"מחלקת התקשורת שלנו עשתה עבודה טובה מאוד וניתקה אותנו מכל הבלאגן מסביב לדרבי", אמר ספאחיה, "אנחנו מרוכזים בהכנה למשחק מול הפועל ת"א ואנחנו ניגשים אליו באותה רצינות כמו לכל משחק במטרה לנצח. הפועל קבוצה טובה ומאומנת היטב, יהיה הרבה לחץ עלינו, אבל גם עליהם. בכל פעם שאנחנו במצב קשה, אנחנו מופיעים ומוכיחים שאנחנו יכולים לשחק בכל מצב ותחת כל לחץ. אמרתי לשחקנים מה מצפה להם, אבל אני לא אגלה לכם מה".

בתשובה לשאלה האם ההפסד למלאגה פגע בביטחון של הקבוצה, ענה מאמן מכבי ת"א: "זה לעולם לא יקרה. אמרתי בתחילת העונה שזו עונה ארוכה מאוד, הפסד אחד לא יכול לשנות את פילוסופיית המשחק שלנו וגם הפסדים לא יכולים לשנות את הדרך שלנו".

הקפטן איתי שגב אמר: "סיפרתי לשחקנים מה הולך להיות ועל ההיסטוריה בין המועדונים. יש לנו תחושה טובה, כולם מבינים מה המשמעות של המשחק. כל מה שקורה מסביב למשחק לא משפיע, אנחנו שחקני כדורסל ותפקידנו לשחק כדורסל. לא צריך להעביר מסרים לאוהדים".