פרנקו: "הדרבי? מכבי תצטרך לעצור אותנו"

מאמן הפועל ת"א מוכן למכבי ת"א: "אם נשחק את הכדורסל שלנו, יהיה לנו סיכוי"

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  30.12.17 - 08:42
תחילת כתבה

כשברקע אינספור רעשים, הפועל תל אביב מנסה לשים הכל בצד ולהתכונן למשחק החשוב ביותר שלה עד כה העונה - רבע גמר גביע המדינה, היום (ראשון, 21:05) מול מכבי תל אביב. האדומים מדברים על חשיבות המשחק למועדון כולו - אחרי 25 שנים ללא תואר משמעותי - ומודעים לעובדה שזכייה בגביע העונה תהפוך אותה להצלחה מסחררת.

"אנחנו לגמרי מרוכזים במשחק, זה התפקיד שלנו", אמר דני פרנקו, "לא עשינו שום הכנה מיוחדת, זה משחק גביע טיפוסי שאין ממנו דרך חזרה. יש פה שתי קבוצות טובות ואני בטוח שאם נשחק את הכדורסל שאנחנו רוצים לשחק, אז יהיה לנו סיכוי".

הפועל תאלץ להתסדר ללא אחד השחקנים המשמעותיים שלה, ג׳רל מקניל, שהורחק משני משחקים על ידי בית הדין. "ההיעדרות שלו היא פגיעה משמעותית, אבל נתעסק במי שמשחק ולא במי שלא", המשיך המאמן, "אולי שחקנים שקיבלו פחות קרדיט ישחקו. אנחנו יודעים באיזו דרך אנחנו רוצים ללכת. כולם ייתנו את מה שאנחנו יכולים על המגרש".

פרנקו סיכם: "מכבי תצטרך לעצור את השחקנים שלנו, זה לא רק שאנחנו נצטרך לעצור אותם. מה שינצח את המשחק זה לא בודדים מפה או בודדים שם. מי שתוציא מעצמה יותר - תנצח".

בצד האדום, רביב לימונד הוא כמובן השחקן שראה הכי דרבים, והוא יודע בדיוק מה צריך כדי לנצח במפגשים הללו. "חשוב מאוד לשחק עם לב, בפרט במשחק הזה", אמר הקפטן, "החיסרון של ג׳רל משמעותי, אבל נעשה כל מה שצריך כדי לחפות על חסרונו. בסופו של דבר תהיה פה אווירה טובה של כדורסל וזה מה שחשוב".