שמיר: "זה היה סבל. ניצחנו בציפורניים"

חולון שרדה דרמה בגביע מול ראשל"צ והעפילה לחצי הגמר. ברנר: "אין תחליף לחנוכי ולקרופורד"

ניר קפלן
ניר קפלן  30.12.17 - 23:04
תחילת כתבה

זה אמנם היה רק רבע גמר גביע המדינה, אבל קיבלנו הערב (שבת) ללא ספק את אחד המשחקים הגדולים של עונת הכדורסל אחרי שהפועל חולון חגגה 98:100 מטורף על מכבי ראשון לציון והעפילה לשלב ארבע האחרונות.

זה התחיל עם פתיחה מוחצת של הפועל חולון, נמשך עם קאמבק גדול של האורחים בכתום שכבר עלו ליתרון דו ספרתי, אבל הסתיים בקאמבק מדהים של חולוניה ודרמה יוצאת דופן בדקות ההכרעה. גלן רייס היה בלתי ניתן לעצירה אצל המנצחת עם 33 נקודות, 7 ריבאונדים ו-7 אסיסטים, כשאת ראשון לציון הוליכו אבי בן שימול ויניב סולומון עם 20 נקודות כל אחד.

"אני חושב שהיה משחק מעניין וטוב בשבילכם, אבל לי זה כמובן היה סבל", סיכם מאמן חולון דן שמיר את הדרמה. "במחצית הראשונה הגנת היחיד שלנו הייתה לא טובה ואנחנו צריכים לעשות טוב יותר במעמדים כאלו. הצלחנו לבנות חזרה איזשהו מומנטום וניצחנו בשיניים, בציפורניים. צריך לדעת לקחת גם משחקים כאלו, זו החוכמה".

על הולוואי, שחזר מפציעה והיה נפלא, הוא הוסיף: "שיחקתי איתו יותר ממה שהיה מותר לי. זה משחק גביע ואין דרך חזרה. בדיוק היום עברו שבעה שבועות מהפציעה שלו, הוא חוזר לאט לאט ואנחנו מצפים שיביא לנו את מה שהוא יודע". עוד הוסיף המאמן: "יש לנו קבוצה מאד מוכשרת ומאד אטרקטיבית, ברבע השלישי היו רגעים שההגנה שלנו הייתה מדהימה. ראשל"צ הגיעו בסגל חסר ואני יכול להוריד בפנים את הכובע. שמחים להתקדם לחצי הגמר".

מאמן ראשון לציון, שמוליק ברנר, נפרד מהגביע: "באופן טבעי אני מאוכזב, אבל מאוד גאה בשחקנים שלנו. שיחקנו בהרכבים שלא תירגלנו אותם במהלך השנה ואני גאה בכולם על הלחימה. זה מאכזב להפסיד כך, אבל אני מוריד בפני חולון את הכובע. לא הגבנו טוב למספר סיטואציות, לא היינו ראשונים לכדורים על הרצפה וזה מה שאיכזב אותי".

"אין לנו תחליף לחנוכי ולקרופורד, בעיקר מבחינה הגנתית", הודה ברנר. "יש לנו חסרונות הגנתיים ואנחנו לא מתכחשים אליהם. אנחנו רוצים להשתפר, אבל יש דברים שהולכים יותר בקלות ויש שפחות. אני גאה בשחקנים ונתגבר על זה".