21:05, ישיר ב-5SPORT: הפועל מול מכבי

זוסמן החולה נופה ברגע האחרון. כהן: "המתח עולה לרמה 10"

רועי כהן
רועי כהן  31.12.17 - 18:15
תחילת כתבה

היום זה קורה: הפועל ת"א תארח הערב (ראשון) את מכבי ת"א ברבע גמר גביע המדינה, ובזמן שבצד הצהוב של העיר יש לא מעט שחקנים חדשים שעבורם מדובר בדרבי ראשון, השחקנים הוותיקים ניסו, ולו במעט, להכין אותם למה שצפוי הערב בהיכל קבוצת שלמה. יובל זוסמן, שסובל ממחלה, נופה ברגע האחרון מהסגל.

  • 20:40 ב-5SPORT: הפועל ת"א מול מכבי ת"א ברבע גמר הגביע

עבור ג'ייק כהן מדובר בדרבי רביעי, כשבשלושת הדרבים הקודמים שלו, כששיחק במכבי בעונת 14-15, הוא הפסיד באחד וניצח בשניים. "דיברנו עם השחקנים על האווירה, כולם יודעים כמה חשוב המשחק הזה עבורנו והשחקנים מבינים את זה", כהן סיפר, "אני מאוד נרגש והקבוצה מאוד נרגשת לקראת הדרבי. אנחנו רוצים להתאושש מההפסד ביום חמישי ויש לנו הזדמנות טובה לעשות את זה נגד קבוצה טובה".

בביקור היחיד של כהן בהיכל האדום במדי מכבי, הצהובים ניצחו 76:79 באחד המשחקים הטובים של אותה עונה. "אני זוכר שהדרבים הקודמים בבית של הפועל היו מאוד כיפים, יש אווירה מחשמלת והמתח מזנק לרמה 10", הוא סיפר, "יהיה כיף וזה מסוג המשחקים שאתה רוצה לשחק בהם. נצטרך להישאר מרוכזים ועוצמתה של קבוצה נמדדת בתגובה שלה אחרי הפסדים ואני חושב שעד כה הגבנו בצורה טובה ונצטרך לעשות זאת שוב".

בעניין החיסורים, מכבי תגיע עדיין ללא דשון תומאס הפצוע, כשארט פרחוסקי הוא הזר שנותר מחוץ לסגל. בהפועל - ג'רל מקניל ייעדר משני משחקי הדרבי בעקבות ההרחקה בשמינית הגמר נגד בני הרצליה. שמונה פעמים ברציפות זכתה מכבי ת"א בגביע המדינה, ובסך הכל הניפה את הגביע 44 פעמים, לעומת 4 הנפות של האדומים מהעבר השני של הכביש. מתוך 28 משחקים בין הקבוצות בגביע, הפועל ת"א ניצחה רק בשלושה. אם האדומים ינצחו, תהיה זו הופעה הראשונה שלהם במעמד חצי הגמר מאז 2011. את המשחק הערב ישפטו ספי שמש, עומר אסתרון ועופר מנהיים.