הפתעה במכבי: קיין ותומאס לא נרשמו לאשדוד

ספאחיה החליט להשאיר בסגל את פרחוסקי. ג'ייק כהן: "מתרגש"

רועי כהן
רועי כהן  12.02.18 - 18:00
תחילת כתבה

הפתעה במכבי ת"א לקראת חצי גמר הגביע נגד מכבי אשדוד הערב (18:45): הצוות המקצועי החליט שלא לרשום למשחק את דיאנדרה קיין ואת דשון תומאס. מדובר במהלך מפתיע מכיוון שההערכה היתה שקיין, שנחשב לשחקן הגנה מצוין, יופקד על השמירה על סק הנרי הנהדר של אשדוד. אלא שהמאמן, נבן ספאחיה, החליט לוותר על הגארד כדי לרשום את ארט פרחוסקי במטרה לתת מענה פיזי לג'ראלד לי מתחת לסל.

במכבי ת"א מתייחסים למשחק כמו אל משחק יורוליג. המשמעות: בניגוד למשחקי ליגה רגילים, שבהם השחקנים צופים בווידאו בודד של היריבה, ספאחיה ערך שני מפגשי וידאו של אשדוד וביקש מהשחקנים לשים דגש מיוחד על נושא ריבאונד ההגנה. אשדוד היא קבוצת ריבאונד ההתקפה הטובה ביותר בליגה, נתון שיכול להסביר את רישומו של פרחוסקי, שאולי לא נחשב לריבאונד מצטיין, אך יכול לתת תוספת מאסה בצבע כדי למנוע מהחבורה של בראד גרינברג הזדמנויות נוספות.

ג'ייק כהן אמר לקראת המשחק: "זה משחק מרגש מאוד. לא יכול להיות משחק גדול יותר מזה, וכולנו מבינים את זה. אנחנו מתייחסים לכל משחק בצורה זהה, אין פה שום דבר מיוחד. מכבי צריכה לנצח כל משחק. אם נתייחס לכל משחק באותה צורה - יורוליג, ליגה או גביע - נוכל להימנע מירידות ועליות".