אוהדי חולון לא יורשו להכניס דגלי פריסה

זעם בקרב הסגולים לפני י-ם. המנכ"ל והיו"ר ניסו לעזור

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  12.02.18 - 15:16

תגיות: הפועל חולון

תחילת כתבה

הפועל חולון תעלה הערב (שני, 21:05, שידור ישיר ב-5PLUS) לאחד ממשחקיה החשובים העונה, מול הפועל ירושלים בחצי גמר גביע המדינה. כיאה למעמד, גם האוהדים הכינו תפאורה מיוחדת, אבל לצערם, חלק מהתכניות שלהם ירדו לטמיון. הנהלת הסגולים קיבלה מייל מאיגוד הכדורסל ובו הודעה המציינת שלא תותר הכנסת דגלי פריסה הערב להיכל.

בהנהלה ובקרב האוהדים ישנו זעם רב, משום שחולון היא הקבוצה היחידה שהגישה רשימת ציוד עידוד שכוללת דגלי פריסה - שאושרו בתיאום עם קצין המודיעין ממשטרת מרחב איילון. ביום רביעי התקיימה פגישה של מפקד המרחב, אליה לא הוזמנו נציגי הקבוצות, ולאחריה, כאמור יצאה ההודעה על האיסור. בנוסף, ביום חמישי האחרון, באותו היכל, הונף דגל פריסה של מכבי תל אביב במשחק היורוליג נגד ברצלונה.

בחולון טוענים שאוהדיהם שלנו עמלו במשך ימים רבים על הכנת התפאורה, שעלותה כ-20,000 שקלים. הקבוצה מתכוונת לפנות למשרד הספורט ולשרה מירי רגב על מנת שהדברים יבואו על מקומם ותותר הכנסתו של אותו ציוד שנועד להעניק אווירה נהדרת לאחד ממעמדי השיא של הכדורסל הישראלי. בכל אופן חלק מהאוהדים מאיים להחרים את ההתמודדות.

המנכ"ל רועי דבורה והיו"ר איתן לציאנו אמרו שאין בהכנסת הדגלים שום סיכון וניסו לשכנע את ניצב משנה דויד פילו ממרחב ירקון לחזור בו. אבל האחרון לא אישר להם את הכנסת הציוד, מפני שזה לא הוגן כלפי קבוצות אחרות שבעבר לא התאפשר להן להכניס דגלי פריסה לאולם.

מהמשטרה נמסר בתגובה: "מטעמי בטיחות הודענו כבר ביום חמישי כי פריסת דגלים (של כל אחת מארבע הקבוצות) בתחומי המגרש לא תתאפשר מטעמי בטיחות והצורך לשמור על שלומם וביטחונם של האוהדים. אין מה להשוות את משחק היורוליג למשחק הזה, שבו יש קבוצות יריבות".