במכבי ת"א הודו: "ספאחיה הקריב את עצמו"

הצהובים חגגו עלייה דרמטית לגמר. כהן: "התעשתנו בזמן"

רועי כהן
רועי כהן  13.02.18 - 07:20
תחילת כתבה

נבן ספאחיה אולי לא יודה בזה, אבל ייתכן מאוד שההרחקה שלו אמש (שני) בתחילת הרבע הרביעי בחצי גמר הגביע נגד מכבי אשדוד היא זו שעשתה את העבודה עבור השחקנים, שהיו רדומים וכבויים עד שהמאמן הקרואטי התפרץ למרכז המגרש והפגין רפרטואר קללות נגד השופטים.

בסיום הוא הדגיש שלא גרם להרחקתו בכוונה, אך גורם בקבוצה הודה: "אם הוא לא מורחק, מאוד יכול להיות שהשחקנים לא היו יוצאים מהשאננות. הוא הקריב את עצמו בשביל הניצחון". ספאחיה עצמו התנצל בסיום על ההתפרצות כלפי השופטים ועל הקללות שצרח בזמן שירד לחדר ההלבשה, מלווה במנהל הקבוצה עמי ביטון.

מי שעוד הקריב את עצמו, ועושה זאת בחודש האחרון על בסיס קבוע, הוא ג'ייק כהן, שבחלקים לא קטנים של המשחק סחב את חבריו ומנע מאשדוד לפתח מומנטום. "עבדנו קשה מאוד בשביל הניצחון הזה", אמר. "אשדוד שיחקה נהדר והמון דברים לא הלכו בכיוון שלנו. המון החטאות לא אופייניות, אבל מה שחשוב זה שניצחנו ואנחנו בטוחים שנשפר את מה שצריך לקראת הגמר. יש לנו סגל מצוין וכשאני משחק אני מנסה לתת את כל כולי ואני שמח שהצלחתי לעזור".

על הנקודה שבה ספאחיה הורחק אמר: "ניסינו להישאר מרוכזים. היה הרבה בלאגן מסביב, אבל גיא (גודס) הזכיר לנו שיש עוד הרבה זמן על השעון והצלחנו להתעשת בזמן. הריבאונד של אשדוד כמעט הרג אותנו והיה קשה מאוד להזיז את אלכס צ'וברביץ' ואת ג'ראלד לי מהצבע, אבל היה ריבאונד ענק שג'ון דיברתולומיאו עזר לי לסגור את צ'וברביץ' וזה רק בא להראות כמה עבודת הצוות חשובה במשחקים כאלה".

מכירת הכרטיסים לגמר הגביע תחל היום ב-10:00 בבוקר. כל קבוצה תקבל 4,200 כרטיסים עבור אוהדיה.