רייס: מודה לאלוהים. שמיר: עוד יום בעבודה

חולון חגגה זכייה מדהימה. שלומי הרוש: "זה רגע לכל החיים", פניני: "חשבתי שאצטרך בית חולים"

מערכת אתר ערוץ הספורט  15.02.18 - 23:00
תחילת כתבה

חגיגה בסגול. הפועל חולון עשתה את הבלתי ייאמן והשיגה את הגביע השני בתולדותיה עם ניצחון פשוט אדיר, 84:86 על מכבי תל אביב. דן שמיר וקבוצתו עצרו את רצף שמונה הזכיות של הצהובים בתואר ועשו צעד נוסף בחזרה לטופ של הכדורסל הישראלי. מי היה מאמין?

אין ספק שחולון לא הייתה יכולה לעשות את זה ללא גלן רייס ג'וניור. הפורוורד כיכב עם 28 נקודות והרים את הסגולים במו ידיו. "תמיד חולמים על משחקים כאלה, אני מודה לאוהדים. עייף מאוד, נלחמנו מאוד והיה קשה מאוד היום", סיכם הכוכב.

"היה כיף היום. רצינו את זה מאוד, עבדנו מאוד קשה בשביל זה באימונים", המשיך רייס הנרגש שקלע את סל הניצחון ועל הדרך זכה בתואר ה-MVP של המשחק: "למזלי אני הייתי זה שלקח את הזריקה האחורנה וזה נכנס".

עבור שלומי הרוש, מדובר בתואר ראשון בקריירה. לפני הנפת הגביע הקפטן החולוני סיפר: "אני יותר לחוץ עכשיו מאשר לפני המשחק. איך אני הולך להניף אותו? הוא ניראה כבד. גיא פניני אמר לי שזה רגע לכל החיים ושאעשה את זה לבד. אני אלך עם העצה שלו".

"עוד יום בעבודה", כך דן שמיר בחר לתאר את הזכייה המדהימה של חולון בגביע. "לחגוג מותר. גביע בהפועל חולון זה יותר מיוחד, זה מקום מיוחד אצלי בלב. אני פה הרבה זמן, יש אנשים שזה אולי גמר שלישי בשבילם לא כמו פניני גמר 20. עברתי שתי זכיות בגביעים וזה היה משחק גדול ומאוד מאוד מיוחד".

"מאוד שמח בשביל כל השחקנים. תמיד מהללים בסיטואציות כאלו, נעשית הרבה עבודה טובה ויש לאן לגדול. כל מה שנעשה בחולון זה ב-60-70 אצבעות הדברים האלו קורים ואני מאוד שמח שיש תמורה לאגרה", המשיך שמיר וחשף: "הייתה לי הרגשה טובה לפני חצי הגמר. לפעמים בגביע פתאום משתחלת קבוצה קצת פחות מהגדולות ושואלים אם יהיה קהל ופה היה טירוף של כרטיסים והכל נגמר עוד לפני שהספיקו להכין קפה. היו ארבע קבוצות טובות ופיינל פור איכותי מאוד".

על רייס, שסחף את חולון למרות העייפות, אמר שמיר: "דיברנו על זה איתו צריך לתכנן את הדקות נגד הפועל ירושלים. הוא קצת התעייף ברבע הרביעי, אבל המקסימום שהוא רוצה ואני יכול לתת לו זה לחבר עוד פוזשן קטן. הוא ביקש שלא והוא קובע. שוק השחקנים הזרים זה סיפור אחר, יש לנו צוות שעובד על זה והיו לא מעט כישרונות אצלנו. חלק גדול מהקרדיט זה גם למקום. יש פה משהו באנרגיות".

על המשמעות והניסיון של גיא פניני, סיפר שמיר: "כשעולים לפרקט יש שם חמישה שחקנים ואני בצד, צריך אישיות גדולה מאוד לעשות מה שהם עושים וזה פניני. הוא היה ב-20 גמרים והיום עוד אחד".

ומה היה לפניני להוסיף: "הזמן לא זז. לא היה לי אוויר. ארבע הדקות האחרונות עברו לי ממש מהר כשרייס הלך לסל, חשבתי שאם יהיה עוד חמש דקות הארכה אצטרך בית חולים. לא היה לי אוויר. רייס הוא תופעה מאוד מיוחדת, יכול להיות ברמה הכי גבוהה. פגשתי שחקנים ברמות הכי גבוהות ויכולות כאלו לא פגשתי. הוא רוצה להצליח ולנצח. רוב הזמן הוא לא מרוכז, המחשבות שלו לא הולכות לעיקר הוא יכול להיות שחקן של 50 מיליון דולר. הוא שם פשוט הוא לא קיבל את ההחלטה עם עצמו לאן הוא רוצה להגיע, דן שמיר נותן לו לפעמים יותר מידי".

על כך שלקח גביע למכבי ת"א, ממנה שוחרר בקיץ: "רציתי להישאר שם. הייתי שמונה שנים, נהניתי וזה היה הבית שלי. קיבלתי את ההחלטה בהבנה ראיתי את זה מגיע. התגובה שלי הייתה מאוד מהירה ידעתי שחולון זה המקום המתאים לי. גם הקהל, גם המועדון, דן שמיר. הוא הראשון שהרים לי טלפון, בשיחה הראשונה הוא שאל מה אני רוצה ועניתי לו - תארים. נדלקנו אחד על השנייה וההחלטה הזו הייתה בשבילי לקריירה משהו מדהים".

פניני נשאל האם הוא יכול עדיין להוות כוח אמיתי לנבחרת והכריז: "כן. אנחנו עוברים עכשיו למשחק בשבוע, אחרי שלא הצלחנו באירופה. המטרה היא לשמור על פוקוס זה פיק מאוד גדול במועדון. לזכות בתואר בפברואר ולשמור על כולם מרוכזים זה קשה. אני בטוח שתבוא ירידה בקרוב, אבל צריכים להיות חזקים ולעבור את זה".

ג'ו אלכנסדר: "נהנה מאוד כל יום לעבוד עם הקבוצה. אכפת לנו אחד מהשני והתוצאות מגיעות בעקבות זה. לנצח את מכבי ת"א? לי זה מיוחד יותר. בבירור".

חנן קולמן הוסיף: "אני מרגיש מצוין. שיחקנו טוב יותר הגנתית משאר החודשים ונשארנו ככה. כלום לא גמור אנו לא מתכוונים להפסיק, אנחנו בהחלט הולכים להמשיך ללכת עד הסוף גם בליגה".