טיוס: צריך להרחיק את השופטים האלה מהליגה

מתקפה קשה של שחקני מכבי. ג'קסון: "בכדורסל הישראלי יש חרא". "הכי גרועים שראיתי, רמאות זה אנדרסטיימנט". ספאחיה: "מרגיש שחלק מהפאולים על רייס לא היו"

רועי כהן
רועי כהן  15.02.18 - 23:09
תחילת כתבה

את הגמר הזה מכבי תל אביב מתקשה מאוד לבלוע. לראשונה מזה 9 שנים, הצהובים לא הניפו את גביע המדינה, אחרי שנכנעו 86:84 להפועל חולון. מי שמיהר לצייץ מיד לאחר סיום המשחק הוא הסנטר אלכס טיוס, שיצא במתקפה חריפה נגד שלישיית השופטים במשחק.

 • צפו: הפועל חולון זכתה בגביע המדינה
 • רייס: "מודה לאלוהים". שמיר: "עוד יום בעבודה"
 • הצביעו: האם רייס הוא הזר הטוב בישראל?
 • פעם בעשור: ההפסדים הקודמים של מכבי בגמר
 • יותר גדול מפטרוביץ': הרשת משתגעת מרייס
 • טיוס: "צריך להרחיק את השופטים האלה מהליגה"
 • "השופטים הכי גרועים שראיתי", כתב טיוס, "רמאות זה אנדרסטייטמנט. צריך להרחיק אותם מהליגה". דברים חמורים מאוד של שחקן הצהובים, אחרי קיפוח לטענתו, ייתכן ספציפית לגבי גלן רייס, שזכה לשמונה שריקות הערב. עם זאת, בסה"כ לזכות מכבי דווקא נשרקו יותר עבירות, 21 לעומת 20. גם פייר ג'קסון לקח את דעותיו לטוויטר: "בכדורסל הישראלי יש חרא". הוא מיהר למחוק את הציוץ דקות ספורות לאחר מכן.

  מי שעוד לא היסס להביע את זעמו על תצוגת השיפוט בגמר היה דיאנדרה קיין שהעלה ציוץ לחשבון הטוויטר שלו: "רימו אותי בעבר, אבל הערב זה היה שונה. מה הסיפור עם ה-5 מול 8?! ככה אי אפשר לנצח".

  מאמן הצהובים, נבן ספאחיה סיפר מה אמר לשחקנים: "הערכתי אותם ובירכתי על המאמץ ומה שעשו. לפעמים להפסיד זה חלק מהחיים. לא מתלונן על מה שעשו היום, הם עשו מאמץ גדול והיה הבדל קטן של זריקות עונשין ושאר הדברים היו ביתרון שלנו".

  עוד הוסיף הקרואטי: "נלחמנו, אבל יש כ"כ הרבה דברים לתקן, אנחנו משחקים שונה באירופה וכאן, יורוליג ואליפות אמרו שזה אותו תפקיד וזה לא אותו דבר. כל קבוצה יכולה הייתה לנצח, אבל יש לי הרגשה שהרבה מהפאולים על גלן (רייס) לא היו. אני לא רוצה למהר בעניין, אסתכל על זה שוב ואראה. הוא עשה משחק נהדר, הוא ניצח כנראה עם השלשה מהקרש".

  המאמן מיהר לרדת לחדר ההלבשה והסביר: "אני חשבתי שזה חלק מהפרוטוקול, לא אמרו לי שאני צריך להיות שם".