האיגוד לב"ש: המשחק מול הפועל ישוחק במועד

למרות זאת, הדרומיים טוענים שלא ניתן אישור לקיום המפגש. האדומים ביקשו למכור כרטיסים וסורבו

עמרי מנהיים  27.12.18 - 22:33
תחילת כתבה

אחרי שעות של חוסר ודאות בנוגע למשחק בין הפועל ב"ש להפועל ת"א בגביע המדינה, איגוד הכדורסל הבהיר הערב (חמישי) והודיע לדרומיים: המפגש יתקיים במועדו המקורי. המשמעות היא שהמשחק ישוחק בשבת ב-20:30.

"אין מניעה לקיום המשחק בשבת ב-20:30 בב"ש", כתב יו"ר איגוד הכדורסל, עמירם הלוי, לב"ש, "המשחק ייערך כמתוכנן ביום שבת, 29 לדצמבר. עומדת לכך הזכות להעביר את המשחק לאולם אחר המאושר לליגת על לגברים".

כזכור, קיומו של המשחק הוטל היום בספק מכיוון שמשטרת ב"ש ומהנדס הבטיחות של העירייה לא אישרו אותו, מה שהעלה את האפשרות שהוא יידחה או יועבר לאשקלון. עוד לפני ההגרלה, קיבלה הנהלת הפועל ת"א הבטחה מהאיגוד כי לא תשחק ביום ראשון, שכן לקבוצת הכדורגל של המועדון יש משחק בליגת העל מול בני סכנין. לאחר שנקבע כי הפועל תצא למשחק חוץ בב"ש, יצאה הודעה כי המשחק ייערך בשבת בערב.

העניין הוא שגם לקבוצת הכדורגל של הפועל באר שבע יש משחק בית בשבת ב-18:15 מול מ.ס אשדוד, ולטענתה, אין לה אישור מהמשטרה לקיים משחק כדורסל, כאשר באיצטדיון טרנר הסמוך נערך משחק כדורגל. בבאר שבע טוענים כי הסמיכות של המשחקים גורמת לכך שאין מספיק כוחות אבטחה ושיטור, אין קופות שיכולות למכור כרטיסים (הן נמצאות בטרנר), חלק מהכבישים חסומים וגם אין מספיק חניות עבור אוהדים, שייאלצו לחנות במרחק של מספר קילומטרים מהאולם.

בבאר שבע אומרים כי ייתכן שישנה אפשרות לקיים את המשחק רק עם 500 אוהדים, מה שאומר שקבוצת החוץ, הפועל ת"א, תקבל במקרה כזה 75 כרטיסים בלבד - 15% מהסך הכולל. היום נפגשו ראשי ב"ש עם המשטרה, אבל עדיין לא הושג סיכום. בנוסף לכך, הפועל ת"א ביקשה למכור כרטיסים ונתקלה בסירוב מכיוון שעדיין אין אישור של המשטרה לקיום המשחק. עם זאת, כאמור, באיגוד הבהירו שהמשחק יתקיים כרגיל.

גילוי נאות: ערוץ הספורט הוא בעל זכויות השידור של מפעל גביע המדינה