המפגש בין ב"ש להפועל ת"א יתקיים כסדרו

המשטרה אישרה את האולם, האדומים יחלו במכירת כרטיסים

עמרי מנהיים  28.12.18 - 15:05
תחילת כתבה

קצת יותר מ-24 שעות לפני משחק הגביע בין הפועל באר שבע להפועל תל אביב - וכעת יש פתרון אחרי שלמשך זמן רב לא היה ברור אם ומתי ההתמודדות תתקיים. היום (שישי) נערכה ישיבה במשטרת באר שבע כדי לנסות ולהגיע לפתרון המשבר, וכעת התקבלה ההחלטה כי מחר בשעה 20:30, כמתוכנן, המשחק ייצא לדרך.

בהפועל ת"א כעסו מאד על ההתנהלות של ב"ש - בעיקר בשל העובדה שהנפגעים העיקריים מהסיטואציה הזו הם האוהדים, שכן האדומים מת"א קיבלו אישור למכור כרטיסים לקהל הרחב בשלב יחסית מאוחר של היום. "כל מה שקורה פה זה זלזול בוטה בהאוהדים", אמרו במועדון. "אנשים רוצים להגיע למשחק וצריכים לתכנן תכניות, לא ייתכן שיום לפני משחק עדיין תהיה אי ודאות לגבי קיומו".

באיגוד הכדורסל חזרו ואמרו עוד לפני הסיכום כי מבחינתם, המשחק מתקיים מחר במועדו המקורי - 20:30, ואם לב"ש אין את היכולת לארח את ההתמודדות באולמה - היא צריכה למצוא אחד חלופי. בבאר שבע ניסו להזיז את המשחק ליום שני, אלא שמבחינת הפועל ת"א הדבר אינו מתאפשר משום שיש לה ביום רביעי משחק ליגה מול הפועל אילת. כאמור, בסופו של דבר הכל הסתדר.

תגובתה הרשמית של הפועל ב"ש: "בעקבות הבנות שהושגו עם הרשויות, יתקיים משחק הגביע כמתוכנן. משחק רבע גמר גביע המדינה נגד הפועל תל אביב יתקיים מחר (מוצ״ש) בשעה 20:30 מיד בסיום משחק הכדורגל המתקיים בטרנר. שימו לב, יש להגיע מוקדם! עקב משחק הכדורגל המתקיים בטרנר צפויים עומסי תנועה כבדים ומחסור בחניות, ולכן מומלץ לחנות ברחובות מסביב. מועדון הפועל באר שבע מתנצל מראש בפני באי הקונכייה על עוגמת הנפש בכל הקשור לזמן המשחק ודרכי הגישה".

בנוסף, הוציאה הפועל ת"א הודעה רשמית לאוהדיה, בה נכתב: "אדומים ואדומות, נכון לשעה זו אין שינוי בנושא מכירת הכרטיסים למשחק הגביע שנקבע למחר בב''ש. בשעות הבוקר העברנו בקשה דחופה נוספת לאיגוד ולב''ש, על מנת שיאפשרו לנו להתחיל למכור כרטיסים לאוהדינו".

"נדגיש, כי לאחר שעלינו לשלב רבע הגמר, קיבלנו הודעה שמשחק הכדורסל במסגרת רבע הגמר נקבע ליום שבת הקרוב בשעה 20:30. לאחר שהפועל באר שבע טענה כי היא מתקשה לקיים את המשחק בשבת, נבדקו אופציות לתאריך אחר, אך זמינות האולם בבאר שבע וקשיים בשינוי מועדי המשחקים הקרובים בליגת העל (הפועל תל אביב - הפועל אילת) מנעו מציאת אופציה חלופית קרובה והגיונית".

"חשוב להבהיר כי בסיטואציה כזאת המועד שנקבע הוא המועד הסופי. קהל אוהדי הקבוצות גם הוא צריך להתכונן להגעה למשחק ולמשחק, ולא ניתן לזלזל בו. אנו מתנצלים על אי הנוחות, ונמשיך לעדכן ברגע שיהיו התפתחויות בתקווה שמכירת הכרטיסים תיפתח בהקדם".

כזכור, סלע המחלוקת טמונה בכך שבאר שבע טענה כי היא לא קיבלה רשיון עסק לקיום המשחק בשבת, משום שכשעתיים קודם לכן, מתקיים באיצטדיון טרנר הסמוך משחק כדורגל בין הפועל ב"ש למ.ס אשדוד. במועדון הדרומי טענו כי ישנה בעייתיות עם כמות האבטחה, הקופות, החניות והנגישות לאולם.

ערוץ הספורט הוא בעל זכויות השידור של מפעל הגביע.