"האווירה בי-ם תמיד עוינת כשאני מגיע"

גיא פניני מהפועל חולון מפנטז על גביע מספר 12 לארון שלו: "כבר 10 שנים מנחסים אותי וזה לא מצליח"

עמרי מנהיים  11.02.19 - 10:01

תגיות: ליגת ווינר

תחילת כתבה

הפועל חולון תגיע הערב (שני, 21:00, ישיר ב-5SPORT) לארנה עם מטרה אחת: להגן על התואר בו זכתה בעונה שעברה. נכון, גם אם תגבור על הפועל ירושלים עוד יחכה לה גמר בחמישי, אבל מבחינתה - ניצחון על בעלת הבית, יהיה הצהרת כוונות רצינית שהיא בונה על בק-טו-בק.

  • הערב ב-21:00, ישיר ב-5SPORT: חולון מול הפועל י-ם בחצי גמר הגביע

הקבוצה של דן שמיר מגיעה אחרי שנכנעה רק בשבוע שעבר במשחק על כל הקופה, לנאנטר בליגת האלופות, ותנסה להוכיח שעדיין כוחה במותניה בכל הנוגע למשחקים שבהם הכסף מונח על השולחן. "ירושלים משחקת בבית והלחץ עליה, אבל אנחנו מחזיקי הגביע ואנחנו רוצים לשמור עליו, יחד עם הקהל שלנו שייתן פה הצגה", אמר גיא פניני. "לחץ תמיד מדבר במעמדים האלה ומי שישתחרר ראשון יהיה לו יתרון קטן, למרות שבסופו של דבר כולם משתחררים".

פניני הוא ככל הנראה היתרון היחסי הכי גדול שיש לחולון על ירושלים. ולאו דווקא בעניין מאצ'-אפ כזה או אחר, כי אם בשל העובדה שהוא הפך את מפעל גביע המדינה לסוג של מפעל חיים, עם 11 זכיות ב-11 עונותיו האחרונות בליגה הישראלית. "מתישהו ההפסד הזה יגיע, נקווה שלא הפעם", אמר פניני, והוסיף סיפור מעניין: "מישהו אמר שלי ש'עשר שנים מנסים לנחס אותי בגביע', אז אמרתי לו שיש לי 11 גביעים, הוא אמר ש'בראשון לא ניסו לנחס'. אז כן, עשר שנים מנסים לנחס אותי וזה לא כל כך הולך לאף אחד, נקווה שגם הערב לא".

פניני הוא שחקן שמושך אש, בטח ובטח כאשר הוא מגיע למשחק בירושלים - שם בכל פעם מחכה לו קבלת פנים חמה לאור ההיסטוריה בינו לבין המועדון. "בכל פעם שאני מגיע לפה יש אווירה עוינת, אבל זה לא מעניין אותי", אמר הפורוורד הוותיק, והמשיך עם ביקורת מסוימת: "מי שצריך לתת את הדעת פה לא נותן את הדעת, אבל זה לא מעניין אותי, אני בא לשחק את המשחק שלי. אסור לשכוח שאווירה זה כיף ונחמד, אבל מה שקורה על המגרש הוא זה שקובע".

פניני התייחס גם לימים האחרונים שעברו על חולון: "ההדחה מליגת האלופות היתה אכזבה בשבילנו, אבל כבר באימון הראשון אחר כך הראש היה בגביע והפוקוס כולו לאירוע של הערב. אנחנו מרוכזים בעצמנו ורוצים להגיע לפה הכי טובים שאפשר. תהיה פה התרגשות".