תמיד אותו חלום: הקפטנים מפנטזים על גביע

אליהו כבר מכיר היטב את המעמד, הרוש החליט שהפעם ישתף חבר בהנפה, בלייזר מפרגן ולימונד רוצה קצת נחת. לכבוד חגיגת חצי גמר גביע המדינה, הושבנו את ארבעת הקפטנים של הפועל י-ם, חולון, הפועל ת"א וראשל"צ לשיחה צפופה על הכל. מי יזכה בכל הקופה?

עדי הרשליקוביץ ורותם ישראל  11.02.19 - 12:32

תגיות: גביע המדינה

תחילת כתבה

כשגביע המדינה מגיע לישורת האחרונה שלו, זהו בדיוק הזמן בו הקפטנים חולמים על הרגע הגדול בו הם יזכו בתואר ויניפו אותו בגאווה. רגע לפני שחגיגת חצי הגמר נפתחת, הושבנו את הנציגים מהפועל ירושלים, הפועל חולון, הפועל ת"א ומכבי ראשל"צ לשיחה צפופה על העונה שהייתה עד כה, אבל בעיקר על הפנטזיה הגדולה לזכות בכל הקופה.

"הלחץ לא עושה יותר מדי, זה תמיד אותו לחץ ואותה התרגשות", אמר שלומי הרוש מהפועל חולון. "צריך לנווט את ההתרגשות לכיף גדול. אם נזכה, הפעם אקח איתי מישהו להניף את הגביע בניגוד לעונה שעברה".

היריב של הרוש בחצי הגמר, ליאור אליהו מהפועל ירושלים כבר שיחק במספיק גמרים בקריירה שלו: "צריך להתכונן לזה מנטאלית. להכין את האנשים שזה מה שהולך להיות, לדמיין את הסיטואציה. זו לא סיטואציה רגילה, בטח לא עבור הקבוצה הביתית".

רביב לימונד מהפועל ת"א מחפש קצת נחת אחרי ימים לא קלים: "חווינו עונה עם הרבה חר* ואחד הדברים הטובים הוא לראות איך המאמן שלך מתנהל בתוך הדבר הזה וזה מדהים. הוא (דני פרנקו) עובר עונה מזעזעת עם הרבה ביקורות, לאו דווקא מוצדקות, אבל מתמודד עם זה בצורה מעוררת השראה".

לימונד יפגוש בחצי הגמר את ראשל"צ ועוז בלייזר, שהבטיח: "אנחנו מגיעים עם הרבה ביטחון למשחק הזה. יש תחרות לא פשוטה ואני מאמין בקבוצה שלנו. יש תחרות לא פשוטה, אבל זה כיף גדול ובתור ספורטאים אנחנו מחכים למעמדים האלו. רואים שכולם כאן שמים את הקבוצה לפני הכל".

על אף המחלוקות והסערות ביניהם בעבר, אליהו מפרגן בגדול למאמן שלו: "קטש יודע להביא אותנו בצורה הכי נכונה, טקטית ומנטאלית. הוא יידע להביא את הרוגע שלו למשחק שהוא מלחיץ. אני ועודד ביחסים טובים, היינו גם לפני וגם עכשיו.

קפטן ירושלים זכה למחמאות מלימונד, שפירגן גם לחולוניה: "לא חשבתי שהוא יהיה קפטן, לא חשבתי שזה מעניין אותו. אני דווקא מופתע כי אני רואה בהרבה משחקים את המנהיגות שלו והשינוי שהוא עבר. התרשמתי גם מהיכולת של השחקנים בהפועל חולון להתגבר על כל מה שקרה עם גלן רייס ג'וניור".