י-ם תציע לקטש חוזה חדש. תומאס: "לא יעצרו אותנו"

האדומים מהבירה חגגו עד אור הבוקר את הזכיה המרשימה בגביע המדינה. אליהו: "הרעב שלי לא הלך לשום מקום, יש עוד הר לכבוש". אמארה: "היה מתוק יותר אם הייתי משחק"

רועי כהן
רועי כהן  15.02.19 - 07:15
תחילת כתבה

11 שנה חיכו בהפועל ירושלים כדי לזכות בגביע החמישי שלהם. כראוי לציפיה הארוכה השחקנים, הצוות המקצועי והאוהדים חגגו את הזכייה עד אור הבוקר.

החגיגות תוכננו להיערך בארנה עצמה, ודי. ג'יי כבר הוזמן למקום, אבל השחקנים העדיפו לחגוג בבר ירושלמי מקומי, ואיתם זרמו מאות אוהדים למקום, שהיה דחוס עד אפס מקום. אחרי שעה קלה השחקנים ביקשו להתנתק מההמולה התקשורתית והמשיכו את החגיגות במועדון תל אביבי.

ה-MVP טיישון תומאס, עבורו זאת זכייה שנייה ברציפות בגביע אמר: "אין גבול לאן שנוכל להגיע. אנחנו נהיה בלתי ניתנים לעצירה בהמשך הדרך. ברמה האישית, כשהתחלתי את העונה עם ההשעיה, אפילו לא נתנו לי להשתתף בצילום הקבוצתי, אבל ידעתי שהרגע הזה יגיע. אני מאושר".

עוזר המאמן יונתן אלון, שגם עבורו מדובר בגביע שני ברציפות אחרי שזכה בשנה שעברה כעוזרו של דן שמיר בחולון, לא יכול היה לומר איזה מהגביעים מתוק יותר: "זה כמו לבחור את מי אתה אוהב יותר, את אבא או את אמא? שני הישגים כל כך כיפים, וזה פשוט אושר. אני כן יכול להגיד שלדעתי גביע יותר מתוק מאליפות, אמנם לא לקחתי אליפות אבל אחרי אליפות חוגגים וזהו, כולם מתפזרים הביתה, חוזרים לארצות שלהם. בגביע אתה מקבל פרץ כזה של שמחה באמצע העונה, ויש לך עוד כמה חודשים טובים עם החבר'ה האלה, וזה תענוג". על תמיר בלאט אמר בחיוך: "זה גביע שני רצוף שלו והוא הולך לעשות שיא כמו פניני".

ליאור אליהו, שהיה נראה במהלך המשחק נחוש ומחויב מתמיד, אמר: "כמה תארים כבר יש לי? לא זוכר כרגע, אולי אתם זוכר יותר טוב ממני. הרעב שלי לא הלך לשום מקום. אני עדיין אוהב לשחק, עדיין מתרגש מתארים. יש לנו עכשיו עוד הר לכבוש באירופה, ולשם אנחנו מכוונים".

ביום שאחרי, בירושלים רוצים למנף את הזכייה ומי שאמור לקצור את הפירות הוא המאמן עודד קטש שצפוי לקבל הצעה לחוזה חדש. כעת, יתפנו במועדון להמשיך במאמצי האזרוח של אמארה סטודמאייר, שניכר כי הוא אמנם שמח מהזכייה אבל מטבע הדברים היה מאוכזב שהוא לא היה שם עם חבריו על המגרש: "אני בהחלט מרגיש חלק, אבל זה היה מתוק יותר אם הייתי משחק. כולם כאן חבורה של לוחמים, הם עשו את העבודה בלעדי. בעזרת השם אני אהיה שם בשבילם בפיינל פור הישראלי, כשחקן ישראלי".